Jutro drugi Dzień Zielonych Świąt, święto NMP Matki Kościoła. Msze o godz. 7, 9 i 18. Po wieczornej Mszy św. grupy charyzmatyczne naszej parafii zapraszają na uwielbienie pod tytułem „Żyć Duchem św. jak Maryja”. Jest to podziękowanie za Maryję Matkę Kościoła oraz Dary Ducha św.

W najbliższą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Zakończenie czasu spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

Pierwsza Komunia Święta w naszej parafii za tydzień, podczas Mszy św. o godz. 11. Módlmy się za dzieci i ich rodziców. Spowiedź dzieci przed I Komunią w sobotę o godz. 10.

Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego odbędzie się za dwa tygodnie. Dochód będzie przeznaczony na projekty misyjne Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Zużyty sprzęt można składać do 15 czerwca przy budynku gospodarczym za kościołem.

Nabożeństwo Czerwcowe w naszym kościele codziennie po Mszy św. o godz. 18. Następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 19.30.

Procesja Bożego Ciała w tym roku przejdzie ulicami: Rynek Kilińskiego, Grodzieńska, Polna, Kościelna do kościoła Przemienienia Pańskiego. Prosimy o przygotowanie ołtarzy, pomoc przy ich urządzaniu i udekorowaniu.

Kosz na kwiaty do procesji na Boże Ciało stoi na końcu kościoła. Można tam składać płatki kwiatów, które wykorzystamy podczas procesji. Bóg zapłać.

Na modlitwę w intencji małżeństw zaprasza Wspólnota Przyjaciół Oblubieńca w sobotę po Mszy o godz. 18. Małżeństwo samo z siebie nie będzie trwać, trzeba o nie dbać i modlić się.

Dominikańska szkoła wiary zaprasza na wykład „Łaska utracona, św. Tomasz o grzechu pierworodnym i jego skutkach” w sobotę o 10 w Centrum Formacji przy ul. Warszawskiej 50 w Białymstoku.

Duszpasterstwo Trzeźwości Archidiecezji Białostockiej zaprasza na 38. Ogólnopolską Pielgrzymkę na Jasną Górę w intencji Trzeźwości Narodu. Pielgrzymka odbędzie się w dniach 15-16 czerwca, a jej program dostępny Będzie na plakatach.

Polecamy czasopism Drogi Miłosierdzia z artykułami: obecność Boga w Eucharystii i Jej moc w naszym życiu. Z Eucharystią nierozerwalnie związane jest kapłaństwo, warto więc przeczytać artykuły: "Po co są księża?", "Kapłan - znak obecności Jezusa", a także "Tylko powiedz o nich wszystkim".

Bóg zapłać za sprzątanie świątyni w tą sobotę. W tym tygodniu do przygotowania kościoła i otoczenia zapraszamy rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

Bóg zapłać za ofiary na parafialny fundusz remontowo budowlany, Kołu Żywego Różańca św. Moniki za ofiarę 100 zł na budowę toalety przy kościele.