Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na Fundusz Obrony Życia. Msze św. w pierwszy dzień Bożego Narodzenia o godz. 9, 11 i 18, a więc nie ma Mszy św. o 7.

Jutro – św. Szczepana, drugi dzień świąt, Msze św. o 7, 9, 11 i 18.

Wspólne świętowanie jubileuszu małżeństw naszej parafii odbędzie się 30 grudnia podczas Mszy św. o godz. 9 w Święto Świętej Rodziny. Zapraszamy serdecznie wszystkie małżeństwa, które w 2018 roku obchodziły jakikolwiek okrągły jubileusz małżeński, na uroczystą Mszę św. Pary, które wcześniej to zgłoszą (zgłosić może także ktoś z rodziny) otrzymają specjalne błogosławieństwo z parafii na piśmie.

W tym roku wizytę duszpasterską, czyli kolędę, rozpoczniemy 27 grudnia. W dni powszednie kolęda rozpoczyna się o godz. 16, w soboty o 14. Porządek kolędy jest dostępny na tablicach ogłoszeń oraz w internecie na naszych stronach parafialnych.

W tym tygodniu odwiedzimy z kolędą:

27 grudnia, czwartek, ul. E. Plater VII klatki 1 i 2, ul. Jakimy:

28 grudnia, ul. E. Plater VII klatki 3 i 4, ul. Gajna:

29 grudnia, sobota, ul. Jurowiecka, Ogrodowa, Przytorowa, Spożywcza.

Przed ołtarzem stoi Światło Betlejemskie, które skauci i harcerze roznoszą do wszystkich krajów świata. Dotarło i do naszej parafii, można je wziąć do domu dziś lub w najbliższych dniach.

Od dziś codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu nie będzie aż do końca stycznia.

W tym roku w Wasilkowie odbędzie się po raz drugi Orszak Trzech Króli. Gorąco zapraszamy rodziny, młodzież i dzieci do uczestnictwa w Orszaku, który wyruszy 6 stycznia o godz. 11.15 z ronda na ul. Białostockiej, róg Jurowieckiej. Można też rozpocząć Mszą św. w naszym kościele i dołączyć do orszaku, który przejdzie dalej ul. Kościelną na parking przy Szkole Podstawowej, przy ul. Polnej.

Dziękujemy bardzo wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia dzisiejszej liturgii. Ks. prof. Mieczysławowi Ozorowskiemu, Dziekanowi Wydziału Studiów nad Rodziną UKSW, który zawsze jest z nami, ks. Romualdowi, ks. Kazimierzowi, Ks. Wojciechowi i ks. Jakubowi. Podziękowania też młodzieży, ministrantom, Chórowi parafialnemu i Panu Organiście.

Bardzo gorąco dziękuję tym wszystkim, którzy pracowali przy ozdobieniu świątyni, oświetleniu i przygotowaniu żłóbka pod kierunkiem ks. Wojciecha i wszystkim, którzy ciężko pracowali w tych dniach. Jest ich wielu, więc nie sposób wszystkich wyliczyć, ale przekazuję im serdeczne podziękowanie. Cieszymy się, że można na nich liczyć. Bóg zapłać także Pani Zakrystiance za gorliwą pracę.

W imieniu swoim i wszystkich kapłanów przekazuję wszystkim Parafianom i Gościom najlepsze życzenia. Niech Nowonarodzony obdarzy Was radością i pokojem. Niech wspiera w trudnych chwilach i doda sił na każdy dzień. Niech obdarzy swoją łaską, abyśmy wytrwali z czystym sercem przez cały rok i radowali się z Jego obecności jak dziś.

Proszę przekazać życzenia wszystkim tym, którzy z racji choroby czy pracy nie mogli tu przybyć.

Niech błogosławieństwo Jezusowe towarzyszy zawsze nam wszystkim. Wszystkiego najlepszego na święta, zdrowych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia!