Jutro Wigilia. Przeżyjmy ją jako spotkanie religijne. Rozpocznijmy modlitwą, czytaniem fragmentu Ewangelii wg św. Łukasza, łamaniem się opłatkiem; niech będzie wspólny śpiew kolęd. Zachowajmy wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Alkohol jest w tym dniu wykluczony. Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ludziach biednych i samotnych. Dodatkowe miejsce wcale nie musi pozostać puste! Może warto jeszcze zaprosić kogoś z samotnych sąsiadów. Niech to będzie okazja, do wielkiej życzliwości, pojednania, wyciągnięcia przyjaznej dłoni.

Jutro po Mszy św. o 16 dzielenie się opłatkiem w kościele. Nie ma Mszy o 18.

W uroczystość Bożego Narodzenia, o północy Pasterka.

Najmłodszych zapraszamy na specjalną pasterkę dla dzieci jutro na godz. 21. Jest to Msza św. głównie dzieciom i tym wszystkim, którzy nie będą mogli w żaden sposób być o północy.

Następne msze św. w pierwszy dzień Bożego Narodzenia o godz. 9, 11 i 18, a więc w pierwszy dzień świąt nie ma mszy o 7.

Wspólne świętowanie jubileuszu małżeństw naszej parafii odbędzie się 30 grudnia podczas Mszy św. o godz. 9. Zapraszamy serdecznie wszystkie małżeństwa, które w 2018 roku obchodziły okrągły jubileusz małżeński 10, 20, 25, 30 itd. na uroczystą Mszę św. Parom które wcześniej to zgłoszą (lub ktoś z rodziny) wręczymy specjalne błogosławieństwo na piśmie.

Drugi dzień świąt. Msze św. jak w niedzielę, czyli o 7, 9, 11 i 18.

Od Wigilii codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu nie będzie aż do końca stycznia.

W tym roku wizytę duszpasterską czyli kolędę rozpoczniemy już w czwartek 27 grudnia. Porządek kolędy można znaleźć na tablicy ogłoszeń oraz na naszej parafialnej stronie internetowej https://wasilkow.archibial.pl a także na końcu kościoła na kartkach.

W tym roku w Wasilkowie odbędzie się po raz drugi Orszak Trzech Króli. Gorąco zapraszamy rodziny, młodzież i dzieci do uczestnictwa w Orszaku, który wyruszy 6 stycznia o godz. 11.15 z ronda przy ul. Białostockiej, róg Jurowieckiej. Można też rozpocząć Mszą św. w naszym kościele i dołączyć do orszaku, który przejdzie dalej ul. Kościelną na parking przy Szkole Podstawowej przy ul. Polnej.

Można jeszcze nabyć Drogi Miłosierdzia i przeczytać artykuły świąteczne. Jest też świąteczny Rycerz Niepokalanej.

Warto przypomnieć, że parafianinem jest się poprzez fakt zamieszkania, a nie fakt zameldowania. Stąd też wszystkie sprawy związane z parafią załatwia się w tej parafii, w której praktycznie się mieszka. Dotyczy to także tych, którzy na dłuższy czas wyjechali za granicę. Tam, za granicą, załatwia się sprawy zaświadczeń, ale także sprawy np. ślubu, chrztu. Oczywiście można w rodzinnej parafii, ale wtedy wymagane będzie pozwolenie z parafii zamieszkania. Dlatego prosimy, aby osoby wyjeżdżające za granicę, pamiętały o zgłoszeniu się do miejscowej parafii zaraz po przyjeździe, aby uniknąć w przyszłości niespodzianek dość mocno komplikujących życie. Oczywiście po metrykę chrztu udajemy się zawsze do  parafii w której chrzest się odbył.

Informujemy, że śp. ks. Wojciech Pełkowski, pochodzący z Wasilkowa i pochowany na naszym cmentarzu, został odznaczony Krzyżem Wolności i Solidarności za działalność w strukturach opozycji niepodległościowej w latach 1981-89. Order został przyznany przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę i wręczony w rocznicę Stanu Wojennego.