Dziś w setną rocznicę odzyskania niepodległości Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 11. O godz. 12. odezwą się dzwony. Niech ich głos będzie wezwaniem do modlitwy w intencji tych, którzy oddali życie za Ojczyznę oraz znakiem wdzięczności Bogu i ludziom za wolność i niepodległość Polski. Miejskie uroczystości patriotyczne pod kapliczką na rynku rozpoczną się odśpiewaniem hymnu narodowego.

W piątek przypada Uroczystość NMP Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia, patronki naszej Archidiecezji. Nie obowiązuje tego dnia wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Nasza parafia zaproszona jest do białostockiej katedry na Nowennę Opieki Matki Miłosierdzia, na  środę 14. listopada na godz. 18. Zakończenie Nowenny w katedrze, w piątek o godz. 18. Tego dnia spotkanie zelatorów oraz członków kół Żywego Różańca Archidiecezji Białostockiej początek o godz. 16. w sali przy katedrze.

Ponieważ Patronką naszej parafii jest Matka Miłosierdzia, odpust parafialny przenosimy na w najbliższą niedzielę. Główna Msza św. o godz. 11.

Modlitwa o uzdrowienie i świętość naszych rodzin i małżeństw odbędzie się 17 listopada. Początek Mszą św. o godz. 18. To okazja, aby powierzać Bogu wszystkie trudne sprawy i relacje w rodzinach, aby On uzdrawiał, uświęcał i umacniał swoją łaską. Zaprasza Wspólnota Przyjaciół Oblubieńca.

Za tydzień spotkanie klas 7. i 6. – jako przygotowanie do przyjęcia sakramentu Bierzmowania. Przypominamy, że przygotowanie odbywa się w parafii zamieszkania. Nieprzygotowani nie będą dopuszczeni do przyjęcia tego sakramentu. Przygotowanie trwa 3 lata: w klasie 6., 7. i 8.

Na codzienną adorację Najświętszego Sakramentu w naszym kościele zapraszamy od godz. 16. oprócz piątku.

Ks. proboszcz zaprasza Radę Parafialną na zebranie w poniedziałek o godz. 15.

Na konferencję pt. „JOGA to nie droga do BOGA” zaprasza Ośrodek Informacji o Zagrożeniach Duchowych BARKA. Konferencja s. Michaeli Pawlik, dominikanki, odbędzie się 18 listopada o godz. 15. w Katedrze Białostockiej.

Jest już nowy numer czasopisma Drogi Miłosierdzia oraz List do Pani i Rycerz Niepokalanej.

Do przygotowania świątyni do liturgii, na najbliższą sobotę na godz. 9., zapraszamy mieszkańców ul. Gajnej od numeru 1. do 14. Bóg zapłać tym, którzy trudzili się w ostatnią sobotę. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy przyszli do grabienia liści, zwłaszcza harcerzom i ministrantom.

Ksiądz Proboszcz Parafii Przemienienia Pańskiego informuje, że podczas kwesty na wasilkowskim cmentarzu zebrano 19 500 zł. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.