Dziś kolejny, wyjątkowy, koncert Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej im. ks. Wacława Rabczyńskiego w Wasilkowie. Będzie można usłyszeć program pt. Jedwabny bursztyn w wykonaniu polsko-chińskiego duetu w składzie: Maria Pomianowska (fidele kolanowe) oraz Yu Mingjie (starożytne chińskie cytry). Początek o 19., wstęp bezpłatny, zapraszamy.

W tygodniu w liturgii: w środę święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty. W piątek wspomnienie św. ojca Pio.

W piątek rozpoczynamy nowennę w intencji dzieci i młodzieży przed liturgicznym wspomnieniem Świętych Aniołów Stróżów. Odprawiana będzie codziennie, na zakończenie wystawienia o godz. 17.45. Opieka Aniołów to najlepszy prezent jaki możemy dać uczniom i naszym dzieciom.

Uroczystość nałożenia paliusza Arcybiskupowi Józefowi Guzdkowi, Metropolicie Białostockiemu przez nuncjusza apostolskiego w Polsce odbędzie się w następną niedzielę o godz. 16.30 w archikatedrze białostockiej. Zachęcamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu i do modlitwy za naszego Arcybiskupa.

Spotkanie rodziców oraz dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. 2 października, początek Mszą św. o godz. 11. Zapraszamy.

Spotkanie młodzieży, która będzie chciała przyjąć sakrament Bierzmowania za tydzień w niedzielę. Początek Mszą św. o godz. 11.

Można się zapisać na Kurs Lektora w Białymstoku. Początek 8 października. Informacje w zakrystii.

Pielgrzymka Kół Żywego Różańca naszej Archidiecezji do Sanktuarium Matki Bożej w Różanymstoku i do Sokółki odbędzie się w sobotę, 1 października. Początek o godz. 8. Na autokar można się zapisać w zakrystii.

Koronka do Miłosierdzia Bożego na skrzyżowaniach i placach świata będzie odmawiana, jak co roku, w rocznicę beatyfikacji ks. Michała Sopoćki, 28 września.

Apostolstwo Trzeźwości Archidiecezji Białostockiej zaprasza wszystkich członków, kandydatów i sympatyków Krucjaty Wyzwolenia Człowieka na ogólnopolską pielgrzymkę Krucjaty do Leśnej Podlaskiej w sobotę 24 września b.r. Chętnych na wspólny wyjazd prosimy o kontakt mailowy pod adresem ddw.bialystok@gmail.com."

Adoracja Najświętszego Sakramentu w naszym kościele w dni powszednie od godz. 16 do wieczornej Mszy św., poza sobotą, w tym tygodniu, z racji ślubu.

W Drogach Miłosierdzia pojawiły się nowe rubryki: Życie duchowe, Świeccy w Kościele, Młodzi pytają i Maryja w literaturze. Miesięcznik na końcu kościoła.

Bóg zapłać Kołu Żywego Różańca św. Jana Pawła II z ul. Łaziennej za ofiarę na ogrzewanie świątyni 200 zł., św. Anny – 100zł, bł. ks. Popiełuszki 500.

Bóg zapłać wszystkim, którzy przygotowali świątynię w ostatnią sobotę i za ofiarę na kwiaty. Troska o świątynię parafialną to dowód na to, że kościół i parafia to nie instytucja, tylko żywa wspólnota ludzi, która gromadzi się i żyje dla Pana Jezusa. To wszystko robimy dla Niego. Na najbliższą sobotę na godz. 9 zapraszamy mieszkańców ulicy Grodzieńskiej numery od 1. do 30.

Dziękujemy za ofiary na potrzeby parafii, Bóg zapłać tym, którzy pamiętają o wpłatach na parafialny fundusz remontowo-budowlany.

Okazjonalne cegiełki na budowę Muzeum ks. Jerzego Popiełuszki w Okopach można nabyć przy wyjściu z kościoła.

Burmistrz Wasilkowa, Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Wasilkowskiej oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Wasilkowie serdecznie zapraszają na spotkanie pt. Wieczór z Historią. Sybir. Gościem spotkania będzie Pani Krystyna Gudel – regionalistka, poetka, autorka dokumentująca wspomnienia sybiraków. Wydarzenie odbędzie się w poniedziałek , o godz. 18 w bibliotece miejskiej przy ul. Białostockiej 19.

Dziś po Mszy św. promocja książki zawierającej wiersze wojenne roku 1920. Prosimy autora – Pana Marka Hyjka - o kilka słów na temat książki.