W poniedziałek wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela, a przecież to Patron naszej parafii, zapraszamy na Msze św. o 7 lub 18.

W czwartek początek roku szkolnego i katechetycznego. Msza św. w naszej parafii dla dzieci i młodzieży o godz. 8. Proszę bardzo rodziców aby dopilnowali, żeby dzieci i młodzież z Bogiem w sercu rozpoczęła naukę, przystąpiła do spowiedzi. Zapraszamy na tę Mszę św. dzieci, młodzież, nauczycieli i rodziców.

Tego dnia, 1 września, przypada 82 rocznica wybuchu Drugiej Wojny Światowej. Pragniemy w tym dniu modlić się za wszystkie ofiary tej strasznej tragedii, która zachęca nas do budowania pokoju w świecie.

Serdecznie zapraszamy na XVIII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej im. ks. Wacława Rabczyńskiego w Wasilkowie. Przez 4 niedziele, począwszy od 4. września, zawsze o godz. 19., usłyszymy wybitnych wykonawców znanych w kraju i za granicą. Zainaugurowany w 2005 roku Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej jest jedynym tego typu wydarzeniem kulturalnym w województwie podlaskim. Koncert inauguracyjny, za tydzień, wykona Andrzej Pietraszko na kornecie z towarzyszeniem organisty Dariusza Hajdukiewicza, kierownika Festiwalu. Na wszystkie koncerty wstęp wolny!

Można się zapisywać na Pieszą Pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Krypnie. Wyruszamy już w najbliższą sobotę o godz. 7.30 spod naszej świątyni. Koniecznie się trzeba zapisać, żeby otrzymać znaczek pielgrzyma i żeby było wiadomo czy będzie potrzebny autokar powrotny. Zapisy w zakrystii. Błogosławieństwo pielgrzymów w sobotę o godz. 7.30.

Od września zmieniają się godziny codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu. W dni powszednie adoracja, od 1 września, od godz. 16 do wieczornej Mszy św. Zapraszamy.

Od września zmieniają się także godziny pracy kancelarii parafialnej, która będzie czynna rano od godz. 8. do 9., po południu od godz. 16. do 17.

Nowa księga intencji mszalnych, gdzie można zapisać msze św. i terminy ślubów, będzie dostępna od 1 września w kancelarii i zakrystii.

Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy o godz. 9. konferencja dla Kół Żywego Różańca, wspólny różaniec, a po godz. 11. procesja Eucharystyczna.

W tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca, okazja do spowiedzi i Komunii wynagradzającej. Prowadzona adoracje: w pierwszy czwartek i piątek 30 minut przed Mszą św. wieczorną, a w pierwszą sobotę godzinę przed Mszą. W szczególny sposób zapraszamy, w tych dniach dzieci i młodzież z okazji rozpoczęcia roku szkolnego.

Dziękujemy za piękne przygotowanie świątyni do liturgii niedzielnej. Na najbliższą sobotę na godz. 9. zapraszamy mieszkańców ul. Kościuszki.

Bóg zapłać tym, którzy pamiętają o wpłatach na parafialny fundusz remontowo budowlany.

Za tydzień będzie można nabyć specjalne cegiełki na budowę Muzeum ks. Jerzego Popiełuszki w Okopach, jego rodzinnej miejscowości, koło Suchowoli. Cegiełki są wyjątkowo piękne, zawierają pamiątkowy medalion na wzór monety, specjalnie wybity z tej okazji. Cena cegiełki z pamiątkowym medalionem to 50 zł.

Warto się wybrać też na koncert Piotra Rubika. Z okazji 75 urodzin bł. ks. Jerzego w Okopach Piotr Rubik z udziałem orkiestry i chóru z Śląska wykona Psalmy z Podlasia. Będzie to 10 września. Dzień później uroczysta Msza i złożenie wieńców w Suchowoli. Szczegóły na plakacie na końcu kościoła.

Kończy się już akcja Caritas „Tornister Pełen Uśmiechów”, której celem jest wsparcie dzieci z potrzebujących rodzin u progu nowego roku szkolnego. Do przyszłej niedzieli można zakupić tzw. „wyprawkę szkolną” czyli tornister czy przybory szkolne (zeszyty, długopisy, artykuły plastyczne), a następnie dostarczyć je do kościoła (kosz stoi na końcu). Można również dokonać wpłaty na konto białostockiej Caritas z dopiskiem „Tornister”. Wszystkie zebrane środki zostaną przekazane na uzupełnienie tradycyjnych wyprawek dla dzieci ukraińskich i polskich.

Dziś przed kościołem zbiórka do puszek na Filipa, chłopczyka, któremu potrzebna jest terapia genowa, aby powstrzymać rozwój choroby. Wiąże się ona niestety z ogromnymi kosztami.