Rozpoczynamy miesiąc trzeźwości. Zachęcamy do abstynencji w tym miesiącu. Jutro także przypada 78 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. To właśnie na przypadające w sierpniu rocznice patriotyczne i święta maryjne podejmujemy postanowienia na ten czas.

We czwartek w liturgii wspominamy św. Jana Marię Vianneya. Przez jego wstawiennictwo dziękujemy Panu Bogu za dar kapłanów i ich posługę oraz prosimy o liczne i święte powołania kapłańskie, także z naszej parafii.

W sobotę przypada święto Przemienienia Pańskiego. Msze św. o godz. 7. i 18. W sąsiedniej parafii, tzw. „starym kościele” odpust parafialny.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. W sobotę adoracja wynagradzająca Sercu Maryi. Adoracje w te dni po Mszy św. wieczornej.

Za tydzień pierwsza niedziela. Po Mszy o godz. 11. procesja. Różaniec zwykle odmawiany w pierwszą niedzielę wyjątkowo będzie odmówiony w przyszłym tygodniu ze względu na Biesiadę Trzeźwości, zapraszamy do uczestnictwa.

Codzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w naszej świątyni rozpoczyna się po Mszy św. wieczornej, oprócz niedzieli i trwa do godz. 19.30.

Podlaska Biesiada Trzeźwości odbędzie się przy naszym kościele 5., 6. i 7 sierpnia. Mszy św. w sobotę będzie przewodniczył Biskup Tadeusz Bronakowski Przewodniczący Zespołu ds. Apostolstwa Trzeźwości przy Konferencji Episkopatu Polski. W Biesiadzie wezmą udział prowadzący i uczestnicy programu TVP „Ocaleni”. Msza św na rozpoczęcie miesiąca trzeźwości za tydzień, w niedzielę. Szczegóły na stronach internetowych parafii i w ogłoszeniach na końcu kościoła.

Od przyszłej niedzieli można będzie zapisywać się na Procesję Wodną, która wyruszy 15 sierpnia. Zapisują się oczywiście tylko ci, którzy chcą wypożyczyć kajak. Zawsze można przyjść z własnym sprzętem pływającym. Osoby, które nie płyną, mają możliwość dojścia lub dojazdu do czterech stacji procesji. Zapraszamy.

Na najbliższą sobotę do przygotowania świątyni zapraszamy mieszkańców ul. Jakimy od 1 do 20, na godz. 9. Bóg zapłać gorąco tym, którzy sprzątnęli świątynię w ostatnią sobotę i za ofiarę na kwiaty.

Bóg zapłać tym, którzy pamiętają o wpłatach na parafialny fundusz remontowo budowlany. Właśnie rozpoczęliśmy remont dachu, aby zlikwidować przecieki, które pojawiły się od jakiegoś czasu wewnątrz świątyni, w bocznych nawach. Najpierw trzeba naprawić dach, żeby potem móc odmalować wnętrze.

Zapraszamy do lektury wakacyjnego numeru "Dróg Miłosierdzia", dostępny na końcu świątyni. Tam też można wziąć książkę pt. „Starsi Panowie też mają przygody”. To cykl opowiadań Romana Kopera o spotkaniach z autentycznymi osobami, które prowadzą do Boga, choć nie zawsze oczywistymi drogami. Cena książki 20 zł.

Miesiąc trzeźwości to obchodzony corocznie w sierpniu czas, w którym Kościół katolicki w Polsce zachęca wiernych (i nie tylko) do całkowitej abstynencji od alkoholu.
Kościół zachęca wszystkich Polaków o świadectwo powstrzymania się od picia z motywów religijno-moralnych, wychowawczych i patriotycznych.

Sierpień jako miesiąc trzeźwości jest przeżywany od 1984 roku. Wybrano sierpień ze względu na szczególne czczenie i „nagromadzenie” świąt maryjnych w tym czasie.
Również w dniu 26 sierpnia 1956 roku w święto Matki Bożej Częstochowskiej, w dzień odnowienia Jasnogórskich Ślubów Narodu jedno z przyrzeczeń brzmiało: „Przyrzekamy wypowiedzieć walkę lenistwu i lekkomyślności, marnotrawstwu, pijaństwu, rozwiązłości”.
Stąd też zachęta do podjęcia choćby miesięcznej abstynencji.