Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny od godz. 12 do 15 co pół godziny.

Adoracja w Wielką Sobotę trwa cały dzień i całą noc. Zapraszamy do czuwania dzisiejszej nocy. To jest właśnie noc czuwania! Na czuwanie wspólnoty naszej parafii zapraszają na godz. 23.30.

Rezurekcja z Procesją o godz. 6.

Następne Msze św. w Święto Zmartwychwstania o godz. 11 i 18.

W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. według porządku niedzielnego czyli 7,9,11,18.
Uroczystość Zmartwychwstania obchodzi się w Kościele przez osiem dni
(jest to tzw. oktawa) dlatego szczególnie zapraszamy na Msze św. cały tydzień.

W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. według porządku niedzielnego, w pozostałe dni oktawy o godz. 7. i 18. Na drugi dzień świąt ofiary na tacą przeznaczone są na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Centrum Formacji Laikatu w Białymstoku.

Następna Niedziela jest obchodzona jako Święto Bożego Miłosierdzia. św. Siostra Faustyna zanotowała w swoim dzienniczku słowa Jezusa: "W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia mojego; która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii św. dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar…". Przygotowujemy się do tej niedzieli przez Nowennę do Miłosierdzia Bożego po każdej Mszy św. wieczornej.

Zachęcamy do udziału w modlitwie w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku. Nasza parafia zaproszona jest szczególnie na sobotę na godz. 18., a główne uroczystości odbędą się w Niedzielę Miłosierdzia Bożego o godz. 15. z udziałem Arcybiskupa Metropolity Białostockiego.

Codzienna adoracja Najświętszego Sakramentu od wtorku od godz. 16 do 18.

Za tydzień przynosimy Skarbonki Jałmużny Wielkopostnej. Skarbonki składamy przed ołtarzem jako dar naszego, ludzkiego miłosierdzia.

Spotkanie rodziców przed I Komunią św. tydzień po świętach w niedzielę 24 kwietnia, początek Mszą św. o godz. 11.

Pierwsze spotkanie młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania, a więc klasy 8. i starsi, którzy nie przyjęli tego sakramentu, odbędzie się 8 maja po Mszy o 11.

Na pielgrzymkę na Jasną Górę można się wybrać 13 i 14 maja. Po drodze nawiedzenie grobu bł. Prymasa Tysiąclecia i zwiedzanie Zamku Królewskiego. Zapisy w zakrystii.

Do przygotowania świątyni na sobotę na godz. 9. zapraszamy mieszkańców ul. Błękitnej.

Gorące podziękowania za Waszą piękną modlitwę i adoracje w Wielkim Tygodniu, za cierpliwe i głębokie uczestnictwo w wieczornych nabożeństwach, piękną adorację krzyża i dzisiejszą obecność. Dziękujemy zwłaszcza wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w piękne przygotowanie liturgii Wielkiego Tygodnia: ks. Jerzemu i ks. Łukaszowi, obecnemu z nami ks. prof. Mieczysławowi, a także naszym kapłanom: ks. Kazimierzowi i Romualdowi.

Dziękujemy naszemu Chórowi Parafialnemu i Panu Organiście oraz naszemu zespołowi Wielbimy Pana za piękne śpiewy, tym wszystkim którzy zaangażowali się w wystrój ciemnicy i Grobu Pańskiego, młodzieży, ministrantom i innym życzliwym parafianom. Szczególnie dziękuję Służbie Liturgicznej ołtarza za piękną służbę.

Dziękujemy za ufundowanie paschału rodzinie Państwa Bielawskich i Semeniuków. Dziękuję Panu Stefańczukowi, który upiekł chleb na Wielki Czwartek. Pani zakrystiance za bardzo gorliwą służbę w zakrystii. Pani, która rozprowadzała świece Caritas. Panom, którzy pełnili rolę apostołów w Wielki Czwartek także serdeczne podziękowania. Dziękujemy uczestnikom procesji młodszym i starszym za ich całoroczną służbę Panu Jezusowi. Wszystkim, którzy troszczą się cały rok o oświetlenie kościoła i prawidłowe działanie dzwonów i transmisji internetowej. Dziękuję także p. Grażynie za pracę w kuchni, ogrodzie i kancelarii oraz wszystkim, którzy ją wspierają.

Jeszcze raz dziękujemy za Wasze ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego zwłaszcza KŻR oraz ofiary do puszek i te indywidualne. Wspólnota Przyjaciół Oblubieńca zebrała prawie 4 tys. zł przy rozprowadzaniu palm i przeznacza je na rehabilitację chorej osoby.

W imieniu kapłanów posługujących w naszej parafii przyjmijcie życzenia pełne wiary i radości. Chrystus dla nas umarł, ale zmartwychwstał. I to jest nasza nadzieja mimo trudnych czasów w których przyszło nam żyć. Niech ta radosna wieść rozpala w Waszych sercach radość i ufność. Wiary konsekwentnej, która przemienia życie. Niech Pan obdarza Was zdrowiem, pokojem w kraju i za granicą oraz wszelkimi łaskami potrzebnymi do życia na co dzień. Zdrowych i radosnych świąt wszystkim parafianom i gościom.