Papież Franciszek w październiku zainaugurował w Kościele Synod powszechny. Jest on inny od poprzednich, gdyż wszyscy, na całym świecie mogą wziąć w nim udział. Temat Synodu „W Stronę Kościoła Synodalnego – Komunia, Uczestnictwo, Misja” rozwinięty został w pytaniach, jakie Papież zaleca, by sobie zadać. Każdy jest zaproszony, aby udzielić odpowiedzi na postawione pytania; uzupełnić kwestionariusz i odesłać go drogą elektroniczną albo złożyć w wersji papierowej. Wersja papierowa dostępna jest na końcu kościoła. Na stronie internetowej naszej parafii oraz archidiecezji, w zakładce SYNOD, można znaleźć kwestionariusz, jak i treści odnoszące się do Synodu. Zaangażujmy się w Synod i zaprośmy do Synodu, jak największą rzeszę wiernych, dla dobra Kościoła, który tworzymy.

Spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. dziś, początek Mszą św. o godz. 11.

Kurs przedmałżeński rozpocznie się w naszej parafii 6 marca, Mszą św. o godz. 18.

Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w naszej świątyni. Warto doświadczyć wielkiego daru cichej adoracji Boga. Początek codziennie o godz. 16., oprócz niedziel.

W czasopiśmie "Drogi Miłosierdzia" proponujemy artykuł "Wychowanie bez nagród i kar” oraz „Konsekrowani - znak dla świata" czy "Uświęcenie przez Niepokalaną". Gazety na końcu kościoła.

Gorące podziękowania za przygotowanie świątyni do niedzielnej liturgii. Na najbliższą sobotę do przygotowania kościoła na godz. 9, zapraszamy mieszkańców ul. Kolejowej numery od 1. do 20.

Przypominamy, że w kościołach, obowiązuje zakrywanie ust i nosa maseczką oraz zachowanie dystansu. Dziękujemy za przestrzeganie wszystkich przepisów sanitarnych.

Przedszkole Słoneczne w Wasilkowie do 08 marca prowadzi rekrutację do budynków przy ul. Sienkiewicza, Polnej, a także punktów przedszkolnych w Jurowcach i w Sochoniach. Wnioski na stronie przedszkola oraz w budynku przy ul. Sienkiewicza.


Modlitwa za Ojczyznę (Ks. Piotra Skargi)

Boże, Rządco i Panie narodów, z ręki i karności Twojej racz nas nie wypuszczać, a za przyczyną Najświętszej Panny, Królowej naszej, błogosław Ojczyźnie naszej, by Tobie zawsze wierna, chwałę przyniosła Imieniu Twemu a syny swe wiodła ku szczęśliwości.

Wszechmogący wieczny Boże, spuść nam szeroką i głęboką miłość ku braciom i najmilszej Matce, Ojczyźnie naszej, byśmy jej i ludowi Twemu, swoich pożytków zapomniawszy, mogli służyć uczciwie.

Ześlij Ducha Świętego na sługi Twoje, rządy kraju naszego sprawujące, by wedle woli Twojej ludem sobie powierzonym mądrze i sprawiedliwie zdołali kierować. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.