Światowy Dzień Chorego przypada 11 lutego. W tym dniu będziemy się modlić za wszystkich chorych, cierpiących na świecie, a zwłaszcza z naszej parafii. Msza św. w której zostanie udzielony sakrament chorych, wszystkim chorym w kościele, o godz. 18. Jeśli to możliwe prosimy rodziny i sąsiadów o pomoc w dostaniu się chorym do świątyni tego dnia. Zdarza, że nasi parafianie odchodzą z tego świata bez sakramentów świętych. Bardzo prosimy rodziny osób chorych o to, by zadbali o sprawy duchowe swoich bliskich. Nie koniecznie trzeba czekać aż stan będzie ciężki, trzeba poprosić o sakramenty świadomie i z wolnego wyboru Chrystusa, który jest Drogą, Prawdą i Życiem.

2 lutego pożegnaliśmy już żłóbek. Bóg zapłać wszystkim, którzy pomagali w sprzątaniu dekoracji świątecznych.

Spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. za tydzień, początek Mszą św. o godz. 11.

Kurs przedmałżeński rozpocznie się w naszej parafii 6 marca, Mszą św. o godz. 18.

Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w naszej świątyni. Warto doświadczyć wielkiego daru cichej adoracji Boga. Początek codziennie o godz. 16., oprócz niedziel.

W czasopiśmie "Drogi Miłosierdzia" proponujemy artykuł "Podziel się sercem z bliźnim" nawiązujący do Światowego Dnia Chorego. Jest to spojrzenie na towarzyszenie osobom chorym oczami lekarza oraz kapelana szpitalnego.

Gorące podziękowania za przygotowanie świątyni do niedzielnej liturgii. Na najbliższą sobotę do przygotowania kościoła na godz. 9, zapraszamy mieszkańców ul. Wołowicza.

Na leczenie chorego Krzysztofa wolontariusze przed kościołem zebrali tydzień temu 2 088 zł 42 gr. Bóg zapłać.

Przypominamy, że w kościołach, obowiązuje zakrywanie ust i nosa maseczką oraz zachowanie dystansu. Dziękujemy za przestrzeganie wszystkich przepisów sanitarnych.


Modlitwa za Ojczyznę (Ks. Piotra Skargi)

Boże, Rządco i Panie narodów, z ręki i karności Twojej racz nas nie wypuszczać, a za przyczyną Najświętszej Panny, Królowej naszej, błogosław Ojczyźnie naszej, by Tobie zawsze wierna, chwałę przyniosła Imieniu Twemu a syny swe wiodła ku szczęśliwości.

Wszechmogący wieczny Boże, spuść nam szeroką i głęboką miłość ku braciom i najmilszej Matce, Ojczyźnie naszej, byśmy jej i ludowi Twemu, swoich pożytków zapomniawszy, mogli służyć uczciwie.

Ześlij Ducha Świętego na sługi Twoje, rządy kraju naszego sprawujące, by wedle woli Twojej ludem sobie powierzonym mądrze i sprawiedliwie zdołali kierować. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.