Ostatnie Roraty w poniedziałek o godz. 7., środę i czwartek o 18.

W piątek Wigilia. Msza św. o godz. 7 oraz godz. 16. Nie ma Mszy o 18.

Codziennego wystawienia Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu nie będzie.

Wigilię w domu, mimo panujących ograniczeń, przeżyjmy jako spotkanie religijne. Rozpocznijmy modlitwą, czytaniem fragmentu Ewangelii wg św. Łukasza, łamaniem się opłatkiem; niech będzie wspólny śpiew kolęd. Zachowajmy wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Alkohol jest w tym dniu wykluczony. Niech to będzie okazja, do wielkiej życzliwości, pojednania, wyciągnięcia przyjaznej dłoni. Pamiętajmy choćby o telefonie do osoby samotnej.

Msze św. w uroczystość Bożego Narodzenia rozpoczynają się już 24 grudnia wieczorem. Żeby ułatwić dostęp do Pasterki Msze św. będą odprawione o godz. 21., 22.30. oraz o północy.

Następne Msze św. w pierwszy dzień Bożego Narodzenia o godz. 9., 11. i 18., a więc w pierwszy dzień świąt nie ma mszy o 7.

Drugi dzień świąt. Msze św. jak w niedzielę, czyli o 7., 9., 11. i 18.

Wspólne świętowanie jubileuszu małżeństw naszej parafii odbędzie się właśnie na drugi dzień świąt, 26. grudnia podczas Mszy św. o godz. 9. Zapraszamy serdecznie wszystkie małżeństwa, które w 2021 roku obchodziły okrągły jubileusz małżeński na uroczystą Mszę św. Parom które wcześniej to zgłoszą (lub ktoś z rodziny) wręczymy specjalne błogosławieństwo na piśmie.

Utrzymany zostaje w kościele limit osób, które mogą uczestniczyć jednocześnie w liturgii, ale nie dotyczy on osób zaszczepionych. Prosimy również o zachowanie dystansu, zakrywania ust i nosa i zapraszamy do dezynfekcji rąk przed wejściem.

Modlimy się za wszystkich chorych i pozostających na kwarantannie. Wszystkim uczestniczącym we Mszy św. w świątyni, jak i poprzez transmisję internetową życzymy owocnego przeżycia Adwentu i dobrego przygotowania do Świąt!

Można jeszcze nabyć Drogi Miłosierdzia i przeczytać artykuły świąteczne.

Dziękujemy bardzo serdecznie tym, którzy nie zawiedli i przygotowali świątynię do niedzielnej i świątecznej liturgii, pracując w sobotę wieczorem. Bóg zapłać.

Kolęda w tym roku, z racji panującej pandemii, nie będzie miała tradycyjnej formy. Księża nie będą odwiedzali wiernych w ich mieszkaniach. Zapraszamy jednak naszych Parafian do modlitwy w kościele, wg. kolędowego grafiku. Zostaną odprawione Msze św. za mieszkańców, poświęcona zostanie woda, którą każdy przyniesie do kościoła, by pokropić nią potem swoje mieszkanie i odmówić modlitwę w domu. Podczas Mszy świętych zostanie zebrana ofiara na potrzeby kościoła.

Grafik Mszy św. kolędowych dostępny jest w internecie na naszych stronach internetowych, oraz na kartkach na końcu kościoła. Zapraszamy, żeby odnaleźć swoją ulicę i przyjść na Mszę św. w swojej intencji. Oczywiście można przyjść z inną ulicą, jeśli wypadnie jakaś przeszkoda. Od przyszłej niedzieli będziemy odczytywać ulice na najbliższy tydzień w ogłoszeniach parafialnych.

KOLĘDA 2022

Zapraszamy na Msze św. kolędowe o godz. 18 odprawiane w intencji mieszkańców, z błogosławieństwem rodzin według następującego porządku:


26.12.2021 niedziela

Jubileusz Małżeństw godz. 9, Msze św.: 7, 9, 11, 18

27.12.2021

ul. Sienkiewicza, ul. Czysta, Nadrzeczna

28.12.2021

ul. Kościuszki, Ciemna, Kościelna, Kupiecka, Słoneczna, Witosa

29.12.2021

ul. Białostocka oraz Wodociąg, ul. Łazienna

30.12.2021

ul. Wojtachowska, Wielobranżowa

NOWY ROK

Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, Msze św.: 9,11,18

02.01.2022 niedziela

Msze św.: 7, 9, 11, 18

04.01.2022

ul. Kolejowa, Wspólna, Dolna, Jakimy

05.01.2022

ul. Dworna, Gajna, Rynek Kilińskiego, Zielona

06.01.2022

Objawienie Pańskie, Msze św. z poświęceniem kredy: 7, 9, 11,18

07.01.2022

Pierwszy piątek miesiąca,

08.01.2022

ul. Kryńska, Godlewskiego, Jana Pawła II, Pogodna

09.01.2022 niedziela

Święto Chrztu Pańskiego, Msze św.: 7, 9, 11, 18 

11.01.2022

ul. Rzemieślnicza, Wołowicza, Staszica, Górnickiego, Elektryczna, Przejazdowa,

12.01.2022

ul. Jurowiecka, Przytorowa, Ogrodowa, Sadowa, Spożywcza

15.01.2022

ul. Grodzieńska, Wyszyńskiego, Mickiewicza

16.01.2022 niedziela

Msze św.: 7, 9, 11, 18

18.01.2022

ul. E. Plater I, II, III

19.01.2022

ul. E. Plater IV, V, Va

22.01.2022

ul. E. Plater VI, VII

23.01.2022 niedziela

Msze św.: 7, 9, 11, 18

25.01.2022

ul. Nowa, Bagienna, Bociania

26.01.2022

ul. Błękitna, Piasta

Prosimy o przyniesienie na te Msze Święte naczynia z wodą, która będzie pobłogosławiona podczas Mszy św. Po powrocie do domu głowa rodziny odmawia modlitwę błogosławieństwa i kropi wodą święconą domowników oraz mieszkanie. Obrzęd kończymy wspólnym śpiewaniem kolęd.

W ramach tradycyjnej „kolędy” można złożyć ofiary: na utrzymanie kościoła, wpłacić na fundusz remontowo budowlany za rok 2022 oraz dla księdza.

Można to uczynić poprzez wrzucenie ofiary na tacę podczas tej Mszy św. Jeśli trzeba ofiarę odnotować w karcie kolędowej, proszę wpisać swoje nazwisko i adres. Można również dokonać przelewu na konto (nr konta: 61 1240 1154 1111 0010 1918 7045).

Za ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Drodzy Parafianie!

Zgodnie z rozporządzeniem ks. Arcybiskupa kolęda w tym roku, z racji panującej pandemii, nie będzie miała tradycyjnej formy. Księża nie będą odwiedzali wiernych w ich mieszkaniach.

Zapraszamy jednak naszych Parafian do modlitwy w kościele, wg. kolędowego grafiku. Zostaną odprawione Msze św. za mieszkańców, poświęcona zostanie woda, którą każdy przyniesie do kościoła, by pokropić nią potem swoje mieszkanie i odmówić modlitwę w domu.

Msze św. kolędowe będą transmitowane przez stronę internetową, którą łatwo znajdziecie wpisując w wyszukiwarkę: Wasilków parafia YouTube

Podczas tych Eucharystii będziemy prosić Boga o błogosławieństwo dla mieszkańców i domów na rok 2022.

Z każdego domu niech będzie przynajmniej jeden przedstawiciel (oczywiście zapraszamy wszystkich). Wychodząc z domu na Mszę św. przygotujmy stół tak jak na kolędę (krzyż, świece, biały obrus). Do kościoła przynieśmy w naczyniu wodę do poświęcenia. Każda rodzina podczas Mszy św. otrzyma błogosławieństwo i kolędowy obrazek.

Po Mszy św., po powrocie do domu, zachęcam aby wspólnie przy stole odmówić modlitwę błogosławieństwa domu, ucałować krzyż i pokropić wodą poświęconą w kościele mieszkanie i dom.

Podczas Mszy świętych zostanie zebrana ofiara na potrzeby kościoła. Jeśli ktoś będzie sobie życzył, by jego ofiara została odnotowana prosimy o wpisanie na kopercie swoich danych: imię, nazwisko i adres, bądź o wpłatę na konto parafialne. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!