Gorące podziękowania Alumnowi naszego seminarium za dzisiejszą modlitwę i Słowo Boże. Niech Pan obdarzy łaskami całe grono wykładowców i studentów naszego seminarium, aby mogły tam wzrastać święte i liczne powołania do kapłaństwa.

W czwartek 11 listopada, przypada Rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę. W intencji Ojczyzny będziemy się modlić podczas Mszy św. o godz. 11. Po Mszy św. uroczystość patriotyczna pod kapliczką. Pozostałe Msze św. jak w niedzielę.

Trwa Nowenna do Matki Bożej Miłosierdzia, która stanowi przygotowanie do uroczystości naszej Patronki i odpustu parafialnego. Modlimy się Nowenną o godz. 17.45, przed wieczorną Mszą św. podczas wystawienia Najświętszego Sakramentu, które w dni powszednie rozpoczyna się o godz. 16. oprócz czwartku, Święta Niepodległości.

Uroczystości związane z Patronką naszej parafii będziemy obchodzić w przyszłą niedzielę, to święto naszej parafii. Gorąco zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Nowenna do Matki Miłosierdzia odprawiana będzie w Białostockiej Bazylice Katedralnej, ponieważ Matka Miłosierdzia jest także patronką naszej archidiecezji. Nasza parafia zaproszona jest do białostockiej katedry w najbliższą środę na godz. 18.

Przypominamy, że przez cały listopad można uzyskać odpust zupełny za nawiedzenie cmentarza, modlitwę za zmarłych i w intencjach Ojca świętego.

Mszę św. z okazji jubileuszu 20-lecia działalności Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Wasilkowskiej dziś o godz. 13 odprawi ks. Arcybiskup Edward Ozorowski.

Zapraszamy do lektury listopadowego numeru "Dróg Miłosierdzia", żeby wiedzieć czym aktualnie żyje Kościół. Z rozmowy z Bpem Henrykiem Ciereszko możemy dowiedzieć się, co papież Franciszek mówił do polskich biskupów podczas wizyty Ad limina Apostolorum.

Dziękujemy za przygotowanie świątyni: tym, którzy ją sprzątnęli w sobotę i ofiarę na kwiaty. Zawsze nas cieszy kiedy przychodzą młodzi ludzie razem z rodzicami tak jak ostatnio. Na najbliższą sobotę na godz. 9. do przygotowania świątyni zapraszamy mieszkańców ul. Wojtachowskiej od nr 16 do 39. Jest to przed odpustem parafialnym, więc bardzo liczymy.

Bóg zapłać KŻR św. Jadwigi Śląskiej za ofiarę na ogrzewanie świątyni 200 zł. Bóg zapłać za ofiary na parafialny fundusz remontowo-budowlany.

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Po każdej Mszy św. zbiórka ofiar do puszek na pomoc chrześcijanom prześladowanym w Libanie. Ulotki na końcu kościoła.

Spotkanie z Polakiem prześladowanym na Białorusi oraz spektakl teatralny o Rotmistrzu Pileckim to darmowe wydarzenia kulturalne w Kinie TON w Białymstoku z okazji Święta Niepodległości. Odbędą się 9, 13 i 14 listopada o godz. 19. Więcej na stronie internetowej wdobrymtonie.org.

Przypominamy o obowiązku zachowania w kościele norm sanitarnych: maseczka zakrywająca usta i nos – dezynfekcja – dystans.