Dziś przeżywamy Uroczystość poświęcenia naszego kościoła. Dziękujemy Panu Bogu za tę świątynię i za wszystkich, którzy ten kościół budowali, pamiętamy zwłaszcza o ks. Wacławie Rabczyńskim, ale i parafianach. Modlimy się za całą naszą wspólnotę parafialną, zwłaszcza o zdrowie chorym.

1 listopada przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. według porządku niedzielnego, czyli o godz. 7, 9, 11 i 18. Procesja na cmentarzu o 13. Po procesji możliwość poświęcenia nowych pomników na cmentarzu. Tego dnia w kościele Wypominki o godz. 17, następnie Msza za wspomnianych zmarłych.

2 listopada, wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Msze św. będą odprawiane o godz. 7, 9 i 18. Procesja na cmentarzu o 11. Różaniec z wypominkami o 17, Msza o 18 za wspomnianych zmarłych.

Także 3 listopada podczas Różańca o godz. 17 będziemy się modlili za naszych zmarłych w wypominkach.

Odpust zupełny za wiernych zmarłych od Uroczystości Wszystkich Świętych także w tym roku, ze względu na pandemię Covid-19, będzie można otrzymać przez cały listopad, a nie tylko przez osiem dni. Oczywiście trzeba spełnić warunki: nawiedzenie cmentarza połączone z modlitwą za zmarłych, a w Dzień Zaduszny poprzez nawiedzenie kościoła lub kaplicy oraz modlitwę „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”, będąc jednocześnie w stanie łaski uświęcającej.

Tradycyjne Wypominki można składać jeszcze w zakrystii lub kancelarii parafialnej. To już ostatnie dni.

1 i 2 listopada kwesta na cmentarzu w Wasilkowie będzie przeznaczona na dalsze prace remontowe na tej nekropolii.

Zakończenie nabożeństwa różańcowego dziś o godz. 17.15.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek i piątek 15 min przed Mszą św, a w sobotę o godz. 17.

Nowennę do Matki Bożej Miłosierdzia rozpoczynamy w najbliższy piątek. Przygotowuje ona nas do odpustu parafialnego. Odmawiamy ją 15 min przed Mszą św., na zakończenie wystawienia

W tym tygodniu wystawienie Najświętszego Sakramentu codziennie od godz. 16. oprócz niedzieli oraz 1. i 2. listopada.

Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca, po Mszy o 9 spotkanie KŻR i Różaniec, a po Mszy o 11 procesja.

Również w przyszłą niedzielę Mszę św. z okazji 20 lecia Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Wasilkowskiej, o godz. 13, odprawi Arcybiskup Edward Ozorowski.

Za tydzień ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne w Białymstoku.

specjalna Msza św. w intencji osób starszych, z okazji Dnia Seniora będzie oprawiona w niedzielę za dwa tygodnie, o godz. 9.

Na najbliższą sobotę na godz. 9., do przygotowania świątyni, zapraszamy mieszkańców ul. Wojtachowskiej od nru 1 do 15.

Arcybiskup Metropolita Białostocki w związku ze wzrostem zakażeń koronawirusem w naszym regionie, zwraca się z gorącym apelem do wszystkich ludzi dobrej woli o przestrzeganie norm i zasad sanitarnych, a zwłaszcza o noszenie maseczek ochronnych w przestrzeniach zamkniętych, dezynfekcji rąk i zachowanie należnego dystansu społecznego. Wyraża szacunek i uznanie służbie zdrowia.