W naszej parafii witamy nowego wikariusza ks. Jerzego Buzuna, który od jakiegoś czasu już jest z nami, a od dnia 25 sierpnia został mianowany wikariuszem. Dotychczasowy wikariusz ks. Henryk odszedł na urlop zdrowotny i będzie przebywał w Białymstoku.

W środę początek roku szkolnego i katechetycznego. Msza św. w naszej parafii dla dzieci i młodzieży o godz. 8. Proszę bardzo rodziców aby dopilnowali, żeby dzieci i młodzież z Bogiem w sercu rozpoczęła naukę, przystąpiła do spowiedzi. Zapraszamy na tę Mszę św. dzieci, młodzież, nauczycieli i rodziców.

Tego dnia, 1 września, przypada 82 rocznica wybuchu Drugiej Wojny Światowej. Pragniemy w tym dniu modlić się za wszystkie ofiary tej strasznej tragedii, która zachęca nas do budowania pokoju w świecie.

Ingres Arcybiskupa Józefa Guzdka do katedry białostockiej odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 11. Otoczmy naszą modlitwą nowego Arcypasterza.

Zapraszamy na XVII edycję Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej im. ks. Wacława Rabczyńskiego w Wasilkowie. Koncerty odbywają się w każdą niedzielę września o godz. 19. Podczas koncertu inauguracyjnego usłyszymy m. in. „Stabat Mater” Pergolesiego i Charpentiera. w wykonaniu zespołu muzyki dawnej Charbel Music Ensemble.

Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Krypnie odbędzie się 4 września. Wyruszymy w sobotę o godz. 7.30 spod naszej świątyni. Koniecznie się trzeba zapisać, żeby otrzymać znaczek i żeby było wiadomo czy potrzebny będzie autokar powrotny. Zapisy w zakrystii. Błogosławieństwo pielgrzymów w sobotę o godz. 7.30.

Od września zmieniają się godziny codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu. W dni powszednie adoracja, od 1 września, od godz. 16 do wieczornej Mszy św. Zapraszamy.

Od września zmieniają się także godziny pracy kancelarii parafialnej, która będzie czynna rano od godz. 8. do 9., po południu od godz. 16. do 17.

Nowa księga intencji mszalnych, gdzie można zapisać msze św. i terminy ślubów, będzie dostępna od 1 września w kancelarii i zakrystii.

Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy o godz. 9. konferencja dla Kół Żywego Różańca, wspólny różaniec, a po godz. 11. procesja Eucharystyczna.

W tygodniu przypada pierwszy czwartekpierwszy piątek miesiąca, okazja do spowiedzi i Komunii wynagradzającej. Prowadzona adoracja w pierwszy czwartek i piątek 15 minut przed Mszą św. wieczorną czyli o 17.45, a w pierwszą sobotę godzinę przed Mszą, czyli o godz. 17. W szczególny sposób zapraszamy, w tych dniach, dzieci i młodzież, która nie skorzystała 1 września z Sakramentu Pokuty.

W sobotę przypada wspomnienie św. Sióstr Męczenniczek z Nowogródka, których relikwie znajdują się w naszym kościele przy tabernakulum. Po Mszy św. błogosławieństwo relikwiami.

Dziękujemy za piękne przygotowanie świątyni do liturgii niedzielnej. Na najbliższą sobotę na godz. 9. zapraszamy mieszkańców ul. Kościuszki.

Bóg zapłać za wpłaty na fundusz remontowo budowlany.