Dziś rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jak zwykle w ostatnią niedzielę karnawału przypominamy sobie, że można być szczęśliwym bez kieliszka. Módlmy się w tej intencji.

W naszej parafii rozpoczyna się nowenna w intencji uzależnionych i ich rodzin. Będzie to 9 Mszy św. odprawianych codziennie w tej intencji. Msze zamówiła grupa pod nazwą Wspólnoty Małych Rycerzy Miłosierdzia Bożego i Maryi Niepokalanej, która modli się od wielu lat w tej sprawie. Msze w dzień powszedni wieczorem o 18., a w niedziele o godz. 11.

W ramach Tygodnia Modlitw o Trzeźwość Narodu, zapraszamy na spotkanie członków, kandydatów i sympatyków Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Początek Mszą św. godz. 18. w czwartek, w dolnym kościele św. Maksymiliana Marii Kolbego w Białymstoku.

W tym tygodniu Środą Popielcową rozpoczynamy Wielki Post. Msze św. z obrzędem posypania popiołem o godz. 7, 9, 16, 18. Tego dnia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post. To okazja do postanowień.

Dni modlitwy o ducha pokuty od Środy Popielcowej do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu.

Droga Krzyżowa: dla wszystkich w piątki o godz. 17.15, dzieciom we środy o 17.15. Pierwsza Droga Krzyżowa dzieciom w środę, dopiero za tydzień. 

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w soboty i niedziele o 17.30. 

Godzinki o Męce Pańskiej w niedziele o 8.30.

Odpust zupełny w Wielkim Poście można uzyskać za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach oraz za udział w Rekolekcjach Wielkopostnych.

Wielkopostne Rekolekcje Parafialne w tym roku będą miały szczególny charakter. Cały tydzień - przed Niedzielą Palmową - podczas Mszy św. o godz. 18 będą specjalne, rekolekcyjne kazania i okazja do spowiedzi.

Zapraszamy na Katechezy Biblijne, które będą się odbywały w naszym kościele w każdą sobotę po Mszy św. wieczornej. Wielki Post do dobra okazja, żeby przypomnieć sobie i bardziej poznać Słowo Boże.

Przypominamy, że w naszym kościele odbywa się codzienna adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16 do 18 oprócz niedziel – i w tym tygodniu – środy popielcowej. Zapraszamy do cichej modlitwy przed Jezusem.

Kurs przedmałżeński rozpocznie się w naszej parafii w Środę Popielcową, o godz. 18. Następne spotkania będą się odbywały w niedziele, początek Mszą św. o godz. 18. (tylko dzień skupienia 20 marca o godz. 17.)

Czasopismo Drogi Miłosierdzia to dobra lektura religijna na Wielki Post. Do nabycia na końcu kościoła.

Gorące podziękowania za piękne przygotowanie świątyni do niedzielnej liturgii. Na najbliższą sobotę, na 9., zapraszamy mieszkańców ul. Białostockiej nr od 1. – 20.

Dziś zbiórka zbiórka na chorą Oliwkę. Przed kościołem kiermasz ciast i słodkości z którego dochód będzie przeznaczony na pomoc chorej Oliwii – 12 letniej wasilkowianki, potrzebującej kosztownego leczenia.

Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, którzy mimo braku kolędy, przekazali ofiary na inwestycje parafialne. Jako podziękowanie za składane ofiary przekazujemy książeczki o Miłosierdziu Bożym. Leżą na końcu kościoła, można je zabrać do domu.

Warto wiedzieć, że w związku z zimą, za miesiąc styczeń, zapłaciliśmy za prąd 6 tys. 800zł. Także w styczniu, zakupiliśmy olej opałowy na kwotę 13 tys. zł. Teraz ogrzewanie jest włączone w kościele po 6-8 godz. dziennie. To uroki zimy. Taca za tydzień na pokrycie tych wydatków.

Dbajmy o zakrywanie ust i nosa oraz odpowiednie odstępy, także w trakcie podchodzenia do Komunii św. Płyn do dezynfekcji stoi na końcu świątyni.