W najbliższy czwartek przypada Światowy Dzień Chorego. To szczególna okazja do pogłębienia wrażliwości wobec cierpiących, chorych, osamotnionych. Msza św. podczas której zostanie udzielony Sakrament Chorych, wszystkim chorym w kościele, o godz. 18. Jeśli to możliwe prosimy rodziny i sąsiadów o pomoc w dostaniu się chorym do świątyni tego dnia, uwzględniając trwającą jednak epidemię.

Kurs przedmałżeński rozpocznie się w naszej parafii 17. lutego, w środę popielcową, o godz. 18. Następne spotkania będą się odbywały w niedziele, początek Mszą św. o godz. 18.

Codzienna adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16. do 18., oprócz niedziel. Zapraszamy do cichej modlitwy przed Jezusem.

Caritas Archidiecezji Białostockiej zwraca się z prośbą o przekazanie 1% podatku na rzecz Caritas Potrzebującym. Numer KRS można znaleźć na stronie internetowej białostockiej Caritas lub naszej parafialnej.

Zapraszamy do lektury nowego numeru "Dróg Miłosierdzia". W związku z Światowym Dniem Chorego polecamy świadectwo kapelana szpitalnego który opowiada o posłudze wśród chorych podczas epidemii. Jest też wywiad z siostrą zakonną pt.: „Radość życia zakonnego".

Gorące podziękowania za przygotowanie świątyni do niedzielnej liturgii. Na najbliższą sobotę do przygotowania kościoła na godz. 9., zapraszamy mieszkańców ulic Godlewskiego i Staszica. Dziękujemy też serdecznie dorosłym oraz ministrantom za pomoc w rozebraniu żłóbka i choinek oraz uprzątnięciu kościoła.

Za tydzień taca będzie przeznaczona na Fundusz Remontowy Archidiecezji Białostockiej. 2 lutego, na potrzeby zakonów klauzurowych, zebraliśmy 1007 zł, a do puszek na poszkodowanych przez trzęsienie ziemi w Chorwacji 1014 zł. Bóg zapłać.

Za tydzień przed kościołem odbędzie się kiermasz ciast i słodkości z którego dochód będzie przeznaczony na pomoc chorej Oliwii – 12 letniej wasilkowianki, potrzebującej kosztownego leczenia.

Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, którzy mimo braku kolędy, przekazali ofiary na inwestycje parafialne. Dziękujemy za ofiary przekazane na konto lub osobiście. Dziś jako podziękowanie za składane ofiary przekazujemy książeczki o Miłosierdziu Bożym, gdzie znajdziemy historię objawień i kultu oraz szczególne obietnice z tym związane. Książeczki leżą na ławkach lub na końcu kościoła, można je zabrać do domu.

Dbajmy o zakrywanie ust i nosa oraz odpowiednie odstępy, także w trakcie podchodzenia do Komunii św. Płyn do dezynfekcji stoi na końcu świątyni.