18 stycznia rozpoczyna się 31 Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Dekret o ekumenizmie wskazuje na konieczność tej modlitwy mówiąc, że ten święty plan pojednania wszystkich chrześcijan w jedności jednego i jedynego Kościoła Chrystusowego przekracza ludzkie siły i zdolności.

Dzień imienin biskupa pomocniczego naszej archidiecezji Henryka Ciereszki przypada w wtorek, pamiętajmy w modlitwie o Solenizancie. Tego dnia przypada też dzień imienin naszego ks. Henryka, w Jego intencji modlimy (modliliśmy) się dziś podczas Mszy św. o godz. 9.

W liturgii w tygodniu m.in.: w czwartek wspomnienie św. Agnieszki, jest to także Dzień Babci, a w piątek św. Wincentego Pallotiego jest to Dzień Dziadka. Wszystkim babciom i dziadkom składamy najserdeczniejsze życzenie i zapraszamy do szczególnej modlitwy i pamięci o nich.

Za tydzień spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. po Mszy św. o godz. 11.

Gromnice, czyli świece z wosku, na Święto Matki Boskiej Gromnicznej, 2 lutego, można już nabyć na końcu kościoła.

Jak wiadomo z racji epidemii kolęda się nie odbędzie w tym roku. Jednak chcemy Wam, z racji tego czasu, ofiarować książeczkę kolędową, żebyście trochę za kolędą zatęsknili. Książeczki dla każdej rodziny są rozłożone na ławkach w kościele.

Bóg zapłać za wszelkie ofiary na rzecz parafii, które można wpłacać na konto, lub złożyć w zakrystii, czy na końcu świątyni po Mszy o 9. i przed 11.

Zapraszamy aby głowa rodziny poświęciła dom wodą święconą i odmówiła z całą rodziną specjalną modlitwę. Modlitwa poświęcenia domu na końcu kościoła, dostępna także na naszej stronie internetowej.

Codzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w naszej świątyni o godz. 16. oprócz niedziel i uroczystości. W naszym kościele, mimo mrozów zawsze jest około +10oC, więc można się cieplej ubrać i bezpiecznie przyjść.

W miesięczniku "Drogi Miłosierdzia" polecamy artykuł "Apostazja - ucieczka z Łodzi Piotrowej", który przybliża smutny znak obecnego czasu. W stałych rubrykach proponujemy rozważania na temat niedzielnych Ewangelii.

Do przygotowania świątyni do liturgii zapraszamy mieszkańców ul. Wołowicza, jak zwykle na godz. 9 w sobotę. Dziękujemy bardzo tym, którzy mimo mrozów przyszli i pięknie wczoraj sprzątnęli.

Ksiądz Arcybiskup zarządził, aby za tydzień w niedzielę, w ramach “Dnia solidarności z Chorwacją”, została przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na pomoc poszkodowanym w trzęsieniu ziemi w Chorwacji, które miało miejsce w grudniu i styczniu.

Również tego dnia odbędzie się u nas zbiórka do puszek na pomoc w leczeniu Nikodema. Zmaga się on z rdzeniowym zanikiem mięśni i potrzebuje bardzo kosztownego leczenia. W imieniu jego rodziców zbiórkę zorganizowali znajomi.

Duszpasterstwo Rodzin naszej Archidiecezji, w ramach trwającego Roku św. Józefa, zaprasza mężczyzn na comiesięczne spotkanie modlitewno-formacyjne, które odbędzie się 19 stycznia (wtorek) o godz. 19.15 w kościele farnym. Konferencję na temat: „Facet na miarę Abrahama” wygłosi ks. Dominik Budzicki. Po konferencji modlitwa różańcowa w intencji rodzin naszej Archidiecezji. 

Terminy katechez przedmałżeńskich, które są planowane w naszej Archidiecezji w bieżącym roku są dostępne na stronie Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Białostockiej. Są tam także spotkania w naszej parafii!

Dbajmy o zakrywanie ust i nosa oraz odpowiednie odstępy, także w trakcie podchodzenia do Komunii św., epidemia jeszcze się niestety nie skończyła.