Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na Pasterce, są one przeznaczone na Fundusz Obrony Życia.

Msze św. w pierwszy dzień Bożego Narodzenia o godz. 9, 11 i 18, a więc nie ma Mszy św. o 7.

Drugi dzień świąt, 26 grudnia – św. Szczepana, Msze św. o 7, 9, 11 i 18.

Wspólne świętowanie jubileuszu małżeństw naszej parafii odbędzie się w niedzielę, podczas Mszy św. o godz. 9 w Święto Świętej Rodziny. Zapraszamy serdecznie wszystkie małżeństwa, które w 2020 roku obchodziły jakikolwiek okrągły jubileusz małżeński, na uroczystą Mszę św. Pary, które wcześniej to zgłoszą (zgłosić może także ktoś z rodziny) otrzymają specjalne błogosławieństwo z parafii na piśmie.

W tym roku kolęda się nie odbędzie z racji epidemii. Natomiast od niedzieli będzie można przynosić na msze św. wodę we własnych naczyniach. Woda będzie poświęcona w kościele i sami będziemy mogli poświęcić mieszkanie i odmówić modlitwę błogosławieństwa domu.

Przed ołtarzem stoi Światło Betlejemskie, które skauci i harcerze roznoszą do wszystkich krajów świata. Dotarło i do naszej parafii, można je wziąć do domu dziś lub w najbliższych dniach.

Dziękujemy bardzo wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia dzisiejszej liturgii. Ks. prof. Mieczysławowi Ozorowskiemu, Dziekanowi Wydziału Studiów nad Rodziną UKSW, który wygłosił dziś Słowo Boże, ks. Romualdowi, ks. Kazimierzowi oraz ks. Henrykowi i ks. Łukaszowi. Podziękowania też młodzieży, scholom, ministrantom, Chórowi parafialnemu i Panu Organiście. Dziękujemy harcerkom, harcerzom i zuchom za przekazane Betlejemskie Światełko Pokoju.

Bardzo gorąco dziękuję tym wszystkim, którzy pracowali przy ozdobieniu świątyni oświetleniu i przygotowaniu żłóbka pod kierunkiem ks. Łukasza i wszystkim którzy ciężko pracowali w tych dniach. Przekazujemy im serdeczne podziękowanie. Cieszymy się, że można na nich liczyć. Bóg zapłać także za rozprowadzanie świec Caritas oraz Pani Zakrystiance za gorliwą pracę, Pani pracującej na kuchni i wszystkim, którzy ją wspierają.

W imieniu swoim wszystkich kapłanów przekazuję wszystkim Parafianom i Gościom najlepsze życzenia. Niech Nowonarodzony obdarzy Was radością, i pokojem. Niech wspiera w trudnych chwilach i doda sił na każdy dzień. Niech obdarzy swoją łaską, abyśmy wytrwali z czystym sercem przez cały rok i radowali się z Jego obecności jak dziś.

Proszę przekazać życzenia wszystkim tym, którzy z racji choroby czy pracy nie mogli tu przybyć.

Niech błogosławieństwo Jezusowe towarzyszy zawsze nam wszystkim. Wszystkiego najlepszego na święta, zdrowych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia!