Ostatnie Roraty w poniedziałek o godz. 7.

W czwartek Wigilia. Msza św. o godz. 7 oraz godz. 16. Nie ma Mszy o 18.

Wigilię w domu, mimo panujących ograniczeń, przeżyjmy jako spotkanie religijne. Rozpocznijmy modlitwą, czytaniem fragmentu Ewangelii wg. św. Łukasza, łamaniem się opłatkiem; niech będzie wspólny śpiew kolęd. Zachowajmy wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Alkohol jest w tym dniu wykluczony. Niech to będzie okazja, do wielkiej życzliwości, pojednania, wyciągnięcia przyjaznej dłoni. Pamiętajmy choćby o telefonie do osoby samotnej.

Przygotujmy się do Bożego Narodzenia. Spowiedź w poniedziałek, wtorek i środę od godz. 17.

Adoracja Najświętszego Sakramentu już od 16., od poniedziałku do środy włącznie.

Msze św. w uroczystość Bożego Narodzenia rozpoczynają się już 24 grudnia wieczorem. Żeby ułatwić dostęp do Pasterki Msze św. będą odprawione o godz. 21., 22.30. oraz o północy.

Następne Msze św. w pierwszy dzień Bożego Narodzenia o godz. 9., 11. i 18., a więc w pierwszy dzień świąt nie ma mszy o 7.

Drugi dzień świąt. Msze św. jak w niedzielę, czyli o 7., 9., 11. i 18.

Wspólne świętowanie jubileuszu małżeństw naszej parafii odbędzie się 27. grudnia podczas Mszy św. o godz. 9. Zapraszamy serdecznie wszystkie małżeństwa, które w 2020 roku obchodziły okrągły jubileusz małżeński na uroczystą Mszę św. Parom które wcześniej to zgłoszą (lub ktoś z rodziny) wręczymy specjalne błogosławieństwo na piśmie.

Utrzymany zostaje w naszym kościele limit 66 osób, które mogą uczestniczyć jednocześnie w liturgii. Prosimy również o zachowanie dystansu, zakrywania ust i nosa i zapraszamy do dezynfekcji rąk przed wejściem.

Modlimy się za wszystkich chorych i pozostających na kwarantannie. Wszystkim uczestniczącym we Mszy św. w świątyni, jak i poprzez transmisję internetową życzymy owocnego przeżycia Adwentu i dobrego przygotowania do Świąt!

Można jeszcze nabyć Drogi Miłosierdzia i przeczytać artykuły świąteczne. Jest też Kalendarz Seminarium Duchownego.

Po Mszy o 9 i 11 przy wyjściu spotkamy naszą parafialną scholę, która rozprowadza ozdoby świąteczne. Bóg zapłać za wsparcie naszej grupy parafialnej.


Warto przypomnieć, że parafianinem się jest poprzez fakt zamieszkania, a nie fakt zameldowania. Stąd też wszystkie sprawy związane z parafią załatwia się w tej parafii, w której praktycznie się mieszka. Dotyczy to także tych, którzy na dłuższy czas wyjechali za granicę. Tam, za granicą, załatwia się sprawy zaświadczeń, ale także sprawy np. ślubu, chrztu. Oczywiście można w rodzinnej parafii, ale wtedy wymagane będzie pozwolenie z parafii zamieszkania. Dlatego prosimy, aby osoby wyjeżdżające za granicę, pamiętały o zgłoszeniu się do miejscowej parafii zaraz po przyjeździe, aby uniknąć w przyszłości niespodzianek dość mocno komplikujących życie. Oczywiście po metrykę chrztu udajemy się zawsze do  parafii w której chrzest się odbył.