Roraty, specjalna Msza św. do Matki Bożej, odprawiana tylko w Adwencie w niedziele i poniedziałek o godz. 7. rano; w czwartki i soboty o 18. Zapraszamy wszystkich na te szczególne Msze św.

Kapłani będą spowiadać codziennie pół godziny przed Mszą św. wieczorną przez cały tydzień oraz przed mszą poranną. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatni tydzień, żeby uniknąć zbyt dużego gromadzenia się. A przecież trudno sobie wyobrazić żeby nie przystąpić do spowiedzi przed świętami, czy żeby nie było duchowego przygotowania na Boże Narodzenie. Propozycje rekolekcji na naszej stronie internetowej.

Wspólne świętowanie jubileuszu małżeństw naszej parafii odbędzie się 27. grudnia podczas Mszy św. o godz. 9. Zapraszamy serdecznie wszystkie małżeństwa, które w 2020 roku obchodziły okrągły jubileusz małżeński, na uroczystą Mszę św. Pary, które wcześniej to zgłoszą (lub zrobi to ktoś z rodziny) otrzymają specjalne błogosławieństwo na piśmie od parafii.

Adoracja Najświętszego Sakramentu codziennie od godz. 16 do 18.

Opłatki w tym roku można nabyć w kościele między godz. 17. a 20. u Organisty, ponadto w kancelarii parafialnej, w godzinach jej otwarcia oraz w zakrystii przed lub po Mszy św.

Chorych, którzy nie mogą wyjść z domu należy umawiać z kapłanami indywidualnie, biorąc pod uwagę okoliczności epidemii.

Wspominamy kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w 1981 r. To nasza najnowsza historia, o której nie możemy zapomnieć. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich ofiarach stanu wojennego. Księża Biskupi zachęcają do włączenia się w ogólnopolską inicjatywę uczczenia pamięci ofiar stanu wojennego w Polsce pt. „Ofiarom stanu wojennego. Zapal Światło wolności”. Akcja polega na postawieniu w dniu dzisiejszym o godz. 19.30 zapalonych świec w oknie swoich domów i mieszkań.

W czwartek przypada 84. rocznica urodzin papieża Franciszka. Polecajmy opiece opatrzności Bożej naszego papieża i jego posługę Kościołowi oraz prośmy Ducha Świętego o towarzyszenie Ojcu Świętemu.

We wtorek przypada 8.rocznica święceń ks. bpa Henryka Ciereszki. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

Na sobotę do przygotowania kościoła na godz. 9 zapraszamy mieszkańców ul. Gajnej od nr 15. do końca. Dziękujemy za piękne sprzątanie w ostatnią sobotę i ofiarę na kwiaty.

Utrzymany zostaje w naszym kościele limit 66 osób, które mogą uczestniczyć jednocześnie w liturgii. Prosimy również o zachowanie dystansu, zakrywania ust i nosa i zapraszamy do dezynfekcji rąk przed wejściem.

Modlimy się za wszystkich chorych i pozostających na kwarantannie. Wszystkim uczestniczącym we Mszy św. w świątyni, jak i poprzez transmisję internetową życzymy owocnego przeżycia Adwentu i dobrego przygotowania do Świąt!

Przy wyjściu spotkamy naszą parafialną scholę, która rozprowadza ozdoby świąteczne. Bóg zapłać za wsparcie naszej grupy parafialnej.