Dziś przeżywamy Uroczystość poświęcenia naszego kościoła. Dziękujemy Panu Bogu za tę świątynię i za wszystkich, którzy ten kościół budowali, pamiętamy zwłaszcza o ks. Wacławie Rabczyńskim, ale i parafianach, którzy wielkim wysiłkiem wznieśli nową, wasilkowską świątynię. Modlimy się dziś za całą naszą wspólnotę parafialną, zwłaszcza o zdrowie chorym.

1 listopada przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. według porządku niedzielnego, czyli o godz. 7., 9., 11. i 18. Aby uniknąć nadmiernego gromadzenia się ludzi na cmentarzach w jednym czasie, starajmy się odwiedzać groby naszych bliskich w tygodniu przed 1 listopada, albo w tygodniu po tej dacie. Procesji na cmentarzu w związku z sytuacją epidemiczną nie będzie.

Apel Przewodniczącego Episkopatu Polski

1. listopada Wypominki o godz. 17., następnie Msza za wspomnianych zmarłych. 

2. listopada wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Msze św. będą odprawiane o godz. 7., 9. i 18. Procesji na cmentarzu nie ma. Różaniec z wypominkami o 17., Msza o 18. za wspomnianych zmarłych.

Także 3. listopada podczas Różańca o godz. 17 będziemy się modlili za naszych zmarłych w wypominkach.

W tym roku odpust zupełny za nawiedzenie cmentarza, który można ofiarować za zmarłych, można będzie uzyskać przez cały listopad.

Tradycyjne Wypominki można składać jeszcze w zakrystii lub kancelarii parafialnej. To już ostatnie dni.

Transmisje internetowe Mszy św. z naszej świątyni, na kanale YouToube, w niedziele oraz 1. i 2. listopada o godz. 9., a w dni powszednie o godz. 18.

W środę przypada dzień imienin Arcybiskupa Tadeusza Wojdy. Pamiętajmy w naszych modlitwach o naszym ks. Arcybiskupie.

W tym tygodniu wystawienie Najświętszego Sakramentu w naszej świątyni codziennie od godz. 16. oprócz niedzieli.

Ostatnia okazja aby nabyć październikowe czasopismo Drogi Miłosierdzia. Leży na końcu kościoła.

Bóg zapłać za piękne sprzątnięcie naszego kościoła i ofiarę na kwiaty. Na najbliższą sobotę, na godz. 9., zapraszamy mieszkańców ul. Wojtachowskiej od 16. do 39 numeru.

Za tydzień ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne w Białymstoku.

Urząd Statystyczny informuje że Powszechny Spis Rolny odbywa się w tym roku przez internet. Trzeba wejść na odpowiednią stronę internetową i tam wypełnić formularz. Ewentualnie można zrobić to przez telefon, albo (w ostateczności) uzyskać pomoc w Urzędzie Gminy. Spis pomaga kształtować politykę rolną i pomagać w rozwoju wsi.