Dzisiejsza Niedziela Misyjna rozpoczyna w Kościele Tydzień Misyjny. Ma on nam wszystkim uświadomić naszą odpowiedzialność za misje, które mamy wspierać modlitwą i ofiarą. Dzisiejsza taca przeznaczona była na misje.

Jutro w liturgii wspomnienie bł. ks. Jerzego Popiełuszki, w czwartek św. Jana Pawła II Papieża. W najbliższą niedzielę rocznica poświęcenia naszego kościoła.

Na nabożeństwo różańcowe w naszym kościele, zapraszamy codziennie przed Mszą św. na godz. 17.15. Na każdy dzień najdziemy na końcu kościoła myśli świętych o Różańcu. Ostatnia katecheza na temat Różańca w środę po Mszy o 18. Wystawienie Najświętszego Sakramentu w dni powszednie jak zawsze od godz. 16.

Dziś spotkanie młodzieży klas VII przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania po Mszy św. o 11.

Za tydzień przechodzimy na czas zimowy i z soboty na niedzielę przestawiamy zegarki o godzinę do tyłu.

Wypominki za zmarłych w naszym kościele w 1., 2. i 3. listopada o godz. 17. Kartki z nazwiskami zmarłych można składać w zakrystii. Leżą na końcu kościoła.

W październikowych "Drogach Miłosierdzia" znajdziemy wzmiankę o tym, jak poprzedni proboszcz naszej parafii, ks. Kotkowicz, uczył odmawiania różańca. Artykuł już na drugiej stronie czasopisma, które leżą na końcu.

Na najbliższą sobotę do przygotowania liturgii, na godz. 9., zapraszamy mieszkańców ul. Wojtachowskiej numery od 1 do 15.

Tydzień temu na Fundusz Dzieło Nowego Tysiąclecia zebraliśmy 573 zł. Bóg zapłać. Za tydzień taca będzie przeznaczona na ogrzewanie świątyni.

W związku z faktem, iż parafie archidiecezji znalazły się w czerwonej strefie, Arcybiskup Metropolita Białostocki wydał nowe zarządzenie. Czytamy w nim:

Nadejście drugiej fali pandemii jest dla nas wszystkich kolejnym trudnym doświadczeniem. Przychodzi nam ponownie zmierzyć się z tym wyzwaniem i chcemy to czynić w duchu solidarności i braterstwa, manifestując gotowość niesienia w miarę możliwości pomocy tym, którzy jej potrzebują lub będą potrzebować. W Archidiecezji obowiązuje dyspensa od niedzielnego uczestnictwa we Mszy św. dla następujących wiernych: 

- osób z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura itp.),

- osób w podeszłym wieku i kobiet w stanie błogosławionym,

- osób, które czują wielką obawę przed zarażeniem.

W związku z ograniczeniami dotyczącymi liczby uczestników zgromadzeń religijnych w tzw. „strefie czerwonej” udzielam ponadto ogólnej dyspensy od wspomnianego obowiązku osobom przebywającym w takiej strefie w okresie jej obowiązywania. Zachęcam ponadto, aby na zakończenie Mszy św. powrócić do praktyki śpiewu Suplikacji w intencji ustania epidemii, za chorych i personel medyczny oraz w intencji zmarłych.

W związku z tym przypominamy, że w naszej świątyni, tymczasowo, może uczestniczyć wg. przepisów czerwonej strefy jednocześnie 143 osoby. Ale do naszej dyspozycji jest przecież otoczenie kościoła, które jest nagłośnione. Trzeba tylko cieplej się ubrać. Jeśli będzie taka potrzeba możemy zrobić dodatkową Mszę św. o godz. 14, ale trzeba to zgłosić do księży elektronicznie lub w zakrystii. Przypominamy, że w każdą sobotę można uczestniczyć we Mszy św. niedzielnej o godz. 18.

Spotkania grup i wspólnot parafialnych mogą odbywać się w kościele przy zachowaniu odpowiedniego dystansu.

Zawsze obowiązują maseczki zakrywające usta i nos, albo przyłbice. Kościół nasz w okresie pandemii otwarty jest cały dzień, codziennie dezynfekowany. Wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 16 do 18. Różaniec 17.15. Msze codzienne o 7 i 18.