Witamy serdecznie w naszej parafii nowego kapłana, wikariusza: ks. Łukasza Kruszewskiego, który przyszedł do naszej parafii z Sidry. Otoczmy go naszą życzliwością i modlitwą, żeby dobrze się czuł w naszej wspólnocie i z mocą Ducha św. wśród nas posługiwał.

W wtorek początek roku szkolnego i katechetycznego. Msza św. w naszej parafii dla dzieci i młodzieży o godz. 8.30. Proszę bardzo rodziców aby dopilnowali, żeby dzieci i młodzież z Bogiem w sercu rozpoczęła naukę, przystąpiła do spowiedzi. Zapraszamy na tę Mszę św. dzieci, młodzież, nauczycieli i rodziców.

Tego dnia, 1 września, przypada 81 rocznica wybuchu Drugiej Wojny Światowej. Pragniemy w tym dniu modlić się za wszystkie ofiary tej strasznej tragedii, która zachęca nas do budowania pokoju w świecie. Miejski Ośrodek Kultury w Wasilkowie zaprasza tego dnia do obejrzenia filmu pt. "Hubal", którego projekcja odbędzie się o godz. 19. w świetlicy przy ul. Dwornej 19. Przed filmem prelekcja st. sierż. Krzysztofa Szepiela, na temat obrony Białegostoku.

Zapraszamy na XVI edycję Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej im. ks. Wacława Rabczyńskiego w Wasilkowie. Koncerty odbywają się w każdą niedzielę września o godz. 19. Podczas koncertu inauguracyjnego w wykonaniu zespołu „Florilegium miusicum”, 6 września, usłyszymy muzykę na niezwykłych instrumentach: skrzypcach historycznych, violi da gamba oraz organach skrzyniowych. Wykonawcy przyjadą do nas, między innymi, z Katowic i Kielc.

Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Krypnie w dotychczasowej formie, w związku z sytuacją epidemiczną, nie może się odbyć. Zachęcamy jednak do indywidualnego pielgrzymowania 5 września, zarówno pieszo jak i za pomocą środków transportu, zachowując zasady bezpieczeństwa. Program nabożeństw znajduje się na stronie internetowej Sanktuarium w Krypnie.

Od wtorku zmienia się godzina codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu. W dni powszednie adoracja od godz. 16 do wieczornej Mszy św. Zapraszamy.

Za tydzień I niedziela miesiąca. Po Mszy o godz. 9. konferencja dla Kół Żywego Różańca, wspólny różaniec, a po godz. 11. procesja Eucharystyczna.

Pierwszy czwartekpierwszy piątek miesiąca, okazja do spowiedzi i Komunii wynagradzającej. Prowadzona adoracja w pierwszy czwartek i piątek 30 minut przed Mszą św. wieczorną, a w pierwszą sobotę godzinę przed Mszą, czyli o 17. W szczególny sposób zapraszamy, w tych dniach, dzieci i młodzież, tych, którzy nie skorzystali 1 września z Sakramentu Pokuty.

Od września zmieniają się także godziny pracy kancelarii parafialnej, która będzie czynna po południu od godz. 16.30 do 17.30, rano bez zmian, do 8.30.

Dziękujemy za piękne przygotowanie świątyni do liturgii niedzielnej i ofiarę na kwiaty. Na najbliższą sobotę na godz. 9. zapraszamy mieszkańców ul. Elektrycznej, Przejazdowej i Spożywczej.

Dziś zbiórka do puszek na Rozgłośnię Archidiecezjalną „Radio i”. Zachęcamy do słuchania, ale i wspierania katolickich mediów, zwłaszcza tych naszych, najbliższych.