W naszej parafii witamy nowego kapłana: ks. Wojciecha Łapicza, który przyszedł do nas z parafii Korycin. Otoczmy Go naszą życzliwością i modlitwą.

Od 3 września zmienia się godzina codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu. W tym tygodniu jeszcze adoracja po wieczornej Mszy św. do 19.30, ale od  3 września w dni powszednie adoracja od godz. 16 do wieczornej Mszy św. W pierwszą sobotę miesiąca, w tym tygodniu, adoracja po Mszy św. wieczornej.

W tym tygodniu przypadają wspomnienia liturgiczne: jutro – św. Moniki; we wtorek – św. Augustyna; w środę – Męczeństwa św. Jana Chrzciciela, patrona naszej parafii.

Zapraszamy na 14. już edycję Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej im. ks. Wacława Rabczyńskiego w  Wasilkowie. Zainaugurowany w 2005r. Międzynarodowy Festiwal w  Wasilkowie wpisał się na stałe w kalendarz imprez kulturalnych miasta i  Województwa Podlaskiego i stał się ich wizytówką oraz miejscem przyciągającym wspaniałych artystów z Polski i z zagranicy. Koncerty w  każdą niedzielę września o godz. 19. Na to wydarzenie warto zaprosić także znajomych. Na wszystkie koncerty wstęp wolny!

Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Krypnie wyruszy w sobotę 8 września. Zapisy w przyszłą niedzielę.

3 września początek roku szkolnego i katechetycznego. Niech rodzice zadbają o obecność dzieci na Mszy św. tego dnia i  spowiedź przed rozpoczęciem roku szkolnego. Trzeba z Bogiem w sercu rozpocząć ważny etap w życiu dzieci i młodzieży. Msza św. w naszej parafii w poniedziałek 3 września o godz. 8.

Od 1 września zmieniają się godziny pracy kancelarii parafialnej, która będzie czynna po południu od godz. 16.30 do 17.30, rano bez zmian, do 8.30.

Duszpasterz OHP oraz kadra Ochotniczych Hufców Pracy zwracają się z prośbą o pomoc w dotarciu do młodych ludzi w wieku 15-18 lat, potrzebujących wsparcia w zakresie nauki i zdobycia zawodu. Ośrodek Szkolenia i Wychowania w Wasilkowie proponuje młodzieży naukę w klasie III gimnazjum oraz klasie VII i VIII szkoły podstawowej, a także w  szkole branżowej I stopnia. Ośrodek zapewnia bezpłatne zakwaterowanie oraz wyżywienie na czas nauki w internacie, comiesięczne wynagrodzenie za praktyki  oraz całodobową opiekę i wsparcie wychowawcze. Szczegółowe informacje na stronie podlaska.ohp.pl.

(Bliższe informacje można też uzyskać pod numerem telefonu Ośrodka w Wasilkowie 85/718 54 20).

Bóg zapłać za sprzątanie w ostatnią sobotę dwóm Paniom. Na sobotę do przygotowania świątyni do liturgii niedzielnej, na  godz. 9. zapraszamy mieszkańców ul. Grodzieńskiej nr 31 – 57.

Bóg zapłać za wpłaty na parafialny fundusz remontowo-budowlany.