• Tegoroczna Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski zbiega się z obchodem niedzieli wielkanocnej, dlatego Uroczystość Królowej Polski obchodziliśmy 2 maja, ponieważ w niedziele wielkanocne nie ma możliwości obchodzenia innych uroczystości.

  • Zapraszamy na Nabożeństwo Majowe w naszym kościele, jest ono odprawiane jest o godz. 17.30. Zapraszamy codziennie.

  • Dzisiejszą Niedzielę przeżywamy jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Rozpoczyna ona Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Prośmy Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło świętych pracowników w Bożej winnicy.

  • W środę, obchodzimy święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba. W piątek, uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Dzień Imienin ks. Abpa Seniora Stanisława Szymeckiego. Pamiętajmy o nim w modlitwie.

  • Od dziś zachęcamy aby przyjmować Komunię św. w postawie klęczącej na klęczniku. Zostały w tym celu wystawione dwa klęczniki przed ołtarzem. Zmniejsza to nieco ryzyko bezpośredniego kontaktu podczas pandemii oraz wyraża uniżenie przed Bogiem, który przychodzi do nas w Eucharystii. Oczywiście komu trudno jest uklęknąć niech stanie po prostu obok, pomiędzy dwoma wystawionymi klęcznikami i kapłan udzieli Komunii św. Z pewnością nie przyklęka się na jedno kolano podczas Komunii, czy byle jak, ale zawsze na obydwa. Komu za ciężko niech przyjmie w postawie stojącej.

  • W naszym kościele może przebywać jednocześnie 60 osób! Dodatkowo obowiązuje nas nakaz zakrywania ust maseczką. Do 11 maja Ksiądz Arcybiskup przedłużył dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Gorąco zachęcamy do uczestniczenia w Mszy św. transmitowanej przez środki społecznego przekazu. Cały czas warto korzystać z możliwości żalu doskonałego i przyjęcia Komunii świętej duchowej.

  • W maju kancelaria parafialna nieczynna będzie w wtorek i czwartek. W pozostałe dni bez zmian.

  • Ukazał się majowy numer „Dróg Miłosierdzia”, którego tematem przewodnim jest obchodzona w tym miesiącu 100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Polecamy świadectwo naszego Arcybiskupa Tadeusza Wojdy, który w czasie pontyfikatu Papieża Polaka studiował i pracował w Rzymie. Gazety dostępne przy końcu świątyni, na stoliku.

  • Została wyremontowana Izba Pamięci ks. Wacława Rabczyńskiego, zachęcamy do odwiedzenia, dziękujemy za wysprzątanie izby po remoncie oraz sąsiednich pomieszczeń. Bardzo dziękujemy za codzienną dezynfekcję świątyni, żebyśmy mogli się czuć bezpiecznie.

  • Bóg zapłać osobom – znów tym samym – za sprzątanie w sobotę. Do przygotowania świątyni, na przyszłą sobotę na godz. 9, zapraszamy mieszkańców ul. E. Plater 3 nr 31 – 60.

  • Bóg zapłać za wszystkie ofiary: na parafialny fundusz remontowo budowlany, szczególnie dziękujemy za ofiary indywidualne, które przekazujecie często osobiście oraz wpłacacie na konto. Dziękujemy za kwiaty przed ołtarzem i ofiary składane na kwiaty.