Niedziela Palmowa wprowadza nas w najważniejszy etap Wielkiego Postu – Wielki Tydzień i największe tajemnice wiary.

W Wielki Poniedziałek, Wielki Wtorek i Wielką Środę Msze św. o godz. 7 i 18.

W tym roku przeżywamy Wielki Tydzień bez udziału wiernych. Z jednej strony to bardzo trudne, ale postarajmy się jak najpiękniej przeżyć go w domach. Nie rezygnujmy z palmy w Niedzielę Palmową. Zróbmy ją sami w domu z tego co mamy. I ustawmy na stole dla upamiętnienia wjazdu Pana Jezusa.

Oglądajmy transmisje z nabożeństw i mszy na żywo. Zawsze chrześcijanie, kiedy nie mogli się zbierać wspólnie, trwali na modlitwie w domach. Transmisja bezpośrednia także z naszego kościoła: W Niedzielę Palmową będą transmitowane wszystkie Msze św., w Wielki Czwartek o godz. 18. W Wielki Piątek transmisja o godz. 15. Wielka Sobota godz. 20. Rezurekcja godz. 6.

W Wielki Czwartek przyjmijmy Komunię św. duchowo bo to dzień ustanowienia Eucharystii. Nie będzie umycia nóg w kościele, ale w domu postarajmy się tego dnia o jakiś dobry uczynek, bo Chrystus pokazuje nam na czym polega prawo miłości. Trzeba pomodlić się za kapłanów bo to dzień ustanowienia kapłaństwa. W kościele Msza św o godz. 18.

W Wielki Piątek w kościele Nabożeństwo o godz. 15. W domach urządźmy także adorację krzyża. Ucałujmy ten krzyż, który mamy w domu, przyklęknijmy przed nim 3 razy jak w kościele. Sprawdźmy czy wisi w odpowiednim miejscu w naszym mieszkaniu. Warto odprawić Drogę Krzyżową w domu. W Wielki Piątek obowiązuje post, nie ma żadnej dyspensy. W tym dniu rozpoczniemy Nowennę przed Świętem Miłosierdzia Bożego.

W Wielką sobotę nie będzie poświęcenia pokarmów, ale zróbmy to w domach podczas śniadania wielkanocnego. Modlitwa jest na stronie internetowej, ale przecież może to być jakakolwiek modlitwa z intencją pobłogosławienia pokarmów. Rodzice niech w Wielką Sobotę uczynią na czole swoich dzieci znak krzyża w ten sposób ich błogosławiąc, niech to samo zrobią małżonkowie sobie nawzajem. Przypomni to nam znak krzyża, który uczyniono nam na chrzcie. Odmówmy też wyznanie wiary. W kościele nabożeństwo o godz. 20.

W niedzielę wielkanocną procesji rezurekcyjnej nie ma. Msza św. bez udziału wiernych o godz. 6., 9., 11. i 18. Pamiętajmy że w kościele nie może być więcej niż 5 osób poza posługującymi. Pierwszeństwo mają zawsze osoby zamawiające Mszę św.

Okazja do spowiedzi w Wielki Poniedziałek od 9. do 12.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu tylko w Wielki Czwartek w tabernakulum, po nabożeństwie wieczornym do godz. 21. W Wielki Piątek od po nabożeństwie o godz. 15 do godz. 21. W Wielką Sobotę po nabożeństwie wieczornym, które będzie o godz. 20 do godz. 24.

Serdeczne podziękowania za zorganizowanie bezpośredniej transmisji z naszej świątyni. Dziękujemy za piękne palmy kapłańskie Kołom Żywego Różańca i wszystkim wspólnotom parafialnym. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone osobiście i na konto bankowe parafii.

Na końcu kościoła do nabycia Paschałki na stół wielkanocny.

Po raz pierwszy, wyłącznie w wersji elektronicznej, ukazał się nowy numer miesięcznika Archidiecezji Białostockiej "Drogi Miłosierdzia". Czasopismo można pobrać bezpłatnie ze strony ArchiBial.pl


Godziny nabożeństw w Triduum Paschalne:

WIELKI CZWARTEK – dzień ustanowienia Eucharystii i Sakramentu Kapłaństwa. Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18. Adoracja w Tabernakulum będzie trwała do 21.

WIELKI PIĄTEK to dzień śmierci Chrystusa. W kościele i w domu Adoracja Krzyża. Początek w godzinie śmierci Chrystusa na krzyżu o 15. Przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i adoracja do 21.

WIELKA SOBOTA. To dzień ciszy i skupienia. Indywidualna adoracja przy Grobie Pańskim od godz. 8. Nie ma poświęcenia pokarmów.

Wigilia Paschalna – wieczorne nabożeństwo w Wielką Sobotę w naszym kościele odbędzie się o godz. 20. Po zakończeniu adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim do 24.

Rezurekcja o 6. Następne msze w Święto Zmartwychwstania o 9, 11 i 18.

Pamiętajmy że w kościele nie może być więcej niż 5 osób poza posługującymi.