Chociaż dzisiejsza niedziela Chrztu Pańskiego kończy okres Narodzenia Pańskiego i od jutra w liturgii rozpoczyna się tak zwany okres zwykły, to tradycyjnie przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas Matki Bożej Gromnicznej. Do tego dnia będzie również towarzyszył nam żłóbek i bożonarodzeniowe dekoracje.

Na koncert kolęd w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Wasilkowa zapraszamy dziś po Mszy św. o godz. 11.

Tydzień Powszechnej Modlitw o Jedność Chrześcijan będzie trwał od 18 do 25 stycznia. W to wielkie nawoływanie Kościoła do jedności włączmy także nasze osobiste modlitwy. W Wasilkowie modlitwa z udziałem przedstawicieli Kościoła prawosławnego odbędzie się w niedzielę 26 stycznia w kościele Przemienienia Pańskiego o godz. 11.30. Zapraszamy do modlitwy.

Spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. za tydzień po Mszy św. o  godz. 11.

Kolęda w tym tygodniu:

Poniedziałek: ul. E. Plater I kl. 1 i 2, ul. Łazienna, Rynek Kilińskiego

wtorek: ul. E. Plater I kl. 3 i blok Va, ul. Mickiewicza, Zielona

środa: ul. E. Plater II kl. 1 i 2, ul. Jana Pawła II, Pogodna

czwartek: ul. E. Plater II kl. 3 i 4, ul. Gajna

piątek: ul. E. Plater III kl. 1 i 2, ul. Jakimy

sobota: ul. E. Plater III kl. 3 i 4, ul. Jurowiecka, Ogrodowa, Przytorowa.

Uwaga! kolędę w blokach rozpoczniemy od godz. 15., na pozostałych ulicach kolęda rozpoczyna się od godz. 16., tylko w soboty wszędzie od godz. 14.

Ofiary na fundusz remontowy parafii można wpłacać podczas kolędy.

Msza św. w intencji Księdza Biskupa Henryka Ciereszki, z okazji jego imienin, zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 18. w Katedrze białostockiej. Zachęcamy do modlitwy w intencji Dostojnego Solenizanta.

Cykl spotkań poświęconych osobie i nauczaniu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w ramach przygotowania do uroczystości Jego beatyfikacji, rozpocznie się w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym Archidiecezji Białostockiej przy ul. Kościelnej 1 A. Comiesięczne spotkania rozpoczną się w czwartek, o godz. 18., gdzie o życiu i świętości opowie dr Ewa Czaczkowska autorka biografii o Wyszyńskim, dziennikarka, historyk i nauczyciel akademicki.

W miesięczniku "Drogi Miłosierdzia" polecamy artykuł „Jesteś prześliczną koroną w rękach Pana”, a także artykuł na temat egzorcyzmów.

Do przygotowania świątyni do liturgii zapraszamy mieszkańców ul. Kolejowa 21 – do końca, z ul. Wspólnej i Dolnej, jak zwykle na godz. 9 w sobotę. Dziękujemy bardzo tym, którzy trudzili się w ostatnią sobotę.