Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na Fundusz Obrony Życia. Msze św. w pierwszy dzień Bożego Narodzenia o godz. 9, 11 i 18, a więc nie ma Mszy św. o 7.

Jutro, drugi dzień świąt – św. Szczepana, Msze św. o 7, 9, 11 i 18.

Wspólne świętowanie jubileuszu małżeństw naszej parafii odbędzie się 29 grudnia podczas Mszy św. o godz. 9 w Święto Świętej Rodziny. Zapraszamy serdecznie wszystkie małżeństwa, które w 2019 roku obchodziły jakikolwiek okrągły jubileusz małżeński, na uroczystą Mszę św. Pary, które wcześniej to zgłoszą (zgłosić może także ktoś z rodziny) otrzymają specjalne błogosławieństwo z parafii na piśmie.

W tym roku wizytę duszpasterską, czyli kolędę, rozpoczniemy 27 grudnia. W dni powszednie kolęda rozpoczyna się o godz. 16, w soboty o 14. Porządek kolędy jest dostępny na tablicach ogłoszeń oraz w internecie na naszych stronach parafialnych. W tym tygodniu odwiedzimy z kolędą:

27 grudnia, piątek, ul. Kościuszki i Ciemna

28 grudnia, ul. Kościelna, Kupiecka, Słoneczna, Witosa.

Przed ołtarzem stoi Światło Betlejemskie, które skauci i harcerze roznoszą do wszystkich krajów świata. Dotarło i do naszej parafii, można je wziąć do domu dziś lub w najbliższych dniach.

Od dziś codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu nie będzie aż do końca stycznia.

Dziękujemy bardzo wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia dzisiejszej liturgii. Ks. prof. Mieczysławowi Ozorowskiemu, Dziekanowi Wydziału Studiów nad Rodziną UKSW, który wygłosił dziś Słowo Boże, ks. Romualdowi, ks. Kazimierzowi i ks. Jakubowi. Podziękowania też młodzieży, ministrantom, Chórowi parafialnemu i Panu Organiście. Dziękujemy harcerkom, harcerzom i zuchom za przekazane Betlejemskie Światełko Pokoju.

Bardzo gorąco dziękuję tym wszystkim, którzy pracowali przy ozdobieniu świątyni oświetleniu i przygotowaniu żłóbka pod kierunkiem ks. Jakuba i wszystkim którzy ciężko pracowali w tych dniach. Jest ich wielu, więc nie sposób wszystkich wyliczyć, ale przekazuję im serdeczne podziękowanie. Cieszymy się, że można na nich liczyć. Bóg zapłać także za rozprowadzanie świec Caritas oraz Pani Zakrystiance za gorliwą pracę, Pani pracującej na kuchni i wszystkim, którzy ją wspierają.

W imieniu swoim wszystkich kapłanów przekazuję wszystkim Parafianom i Gościom najlepsze życzenia. Niech Nowonarodzony obdarzy Was radością, i pokojem. Niech wspiera w trudnych chwilach i doda sił na każdy dzień. Niech obdarzy swoją łaską, abyśmy wytrwali z czystym sercem przez cały rok i radowali się z Jego obecności jak dziś.

Proszę przekazać życzenia wszystkim tym, którzy z racji choroby czy pracy nie mogli tu przybyć.

Niech błogosławieństwo Jezusowe towarzyszy zawsze nam wszystkim. Wszystkiego najlepszego na święta, zdrowych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia!