Jutro, w poniedziałek, ostatnie Roraty o godz. 7.

We wtorek Wigilia. Msza św. o 7 i 16, po której podzielimy się opłatkiem w kościele. Nie ma Mszy o 18.

Wigilię w domu przeżyjmy jako spotkanie religijne. Rozpocznijmy modlitwą, czytaniem fragmentu Ewangelii wg św. Łukasza, łamaniem się opłatkiem; niech będzie wspólny śpiew kolęd. Zachowajmy wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Alkohol jest w tym dniu wykluczony. Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ludziach biednych i samotnych. Dodatkowe miejsce wcale nie musi pozostać puste! Może warto jeszcze zaprosić kogoś z samotnych sąsiadów. Niech to będzie okazja, do wielkiej życzliwości, pojednania, wyciągnięcia przyjaznej dłoni.

W uroczystość Bożego Narodzenia, o północy Pasterka. Najmłodszych zapraszamy na specjalną pasterkę dla dzieci na godz. 21. Jest to Msza św. głównie dzieciom i tym wszystkim, którzy nie będą mogli w żaden sposób być o północy.

Następne msze św. w pierwszy dzień Bożego Narodzenia o godz. 9, 11 i 18, a więc w pierwszy dzień Świąt nie ma mszy o 7.

Wspólne świętowanie jubileuszu małżeństw naszej parafii odbędzie się 29 grudnia podczas Mszy św. o godz. 9. Zapraszamy serdecznie wszystkie małżeństwa, które w 2019 roku obchodziły okrągły jubileusz małżeński na uroczystą Mszę św. Parom które wcześniej to zgłoszą (lub ktoś z rodziny) wręczymy specjalne błogosławieństwo na piśmie.

Drugi dzień Świąt. Msze św. jak w niedzielę, czyli o 7, 9, 11 i 18.

Od poniedziałku codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu nie będzie aż do końca stycznia.

W tym roku wizytę duszpasterską czyli kolędę rozpoczniemy 27 grudnia. Porządek kolędy będziemy w tym roku podawać na najbliższy tydzień. Orientacyjny porządek można znaleźć na tablicy ogłoszeń oraz na naszej parafialnej stronie internetowej wasilkow.archibial.pl

Audycji o budowniczym naszego kościoła ks. Wacławie Rabczyńskim można będzie wysłuchać dziś w Polskim Radiu Białystok o godz. 16.10. Zapraszamy. Autorzy tego słuchowiska dokumentalnego to Dorota Sawicka i Mirosław Bielawski

Można jeszcze nabyć Drogi Miłosierdzia i przeczytać artykuły świąteczne. Jest też świąteczny Rycerz Niepokalanej.

Po Mszy o 9 i 11 przy wyjściu spotkamy Harcerki z I Podlaskiej Drużyny „Convivera” im. św. Franciszka z Asyżu, które rozprowadzają ozdoby świąteczne. Zebrane pieniądze przeznaczą na harcerskie wyjazdy i cele statutowe.

Warto przypomnieć, że parafianinem się jest poprzez fakt zamieszkania, a nie fakt zameldowania. Stąd też wszystkie sprawy związane z parafią załatwia się w tej parafii, w której praktycznie się mieszka. Dotyczy to także tych, którzy na dłuższy czas wyjechali za granicę. Tam, za granicą, załatwia się sprawy zaświadczeń, ale także sprawy np. ślubu, chrztu. Oczywiście można w rodzinnej parafii, ale wtedy wymagane będzie pozwolenie z parafii zamieszkania. Dlatego prosimy, aby osoby wyjeżdżające za granicę, pamiętały o zgłoszeniu się do miejscowej parafii zaraz po przyjeździe, aby uniknąć w przyszłości niespodzianek dość mocno komplikujących życie. Oczywiście po metrykę chrztu udajemy się zawsze do  parafii, w której chrzest się odbył.