Rekolekcje Adwentowe 8., 9., 10 grudnia. Msze św. z nauką rekolekcyjną w niedzielę o godz. 7, 9, 11, i 18. a w poniedziałek i wtorek o godz. 9, 16 i 18. W poniedziałek i wtorek Mszy św. o godz. 7 rano nie będzie. 

Zapraszamy aby już teraz odbyć spowiedź, jutro i pojutrze będzie więcej kapłanów. Natomiast nasi kapłani będą później pomagać w spowiedziach rekolekcyjnych w sąsiednich parafiach. Może być trudno wyspowiadać się przed samymi świętami.

Dzisiejsza Niedziela jest dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Tam ciągle odczuwa się brak kapłanów, trzeba odbudowywać życie religijne po latach ateistycznego spustoszenia. Do puszek przed kościołem możemy złożyć ofiarę na pomoc Kościołowi w byłych krajach Związku Sowieckiego.

Roraty, specjalna Msza św. do Matki Bożej, odprawiana tylko w Adwencie w niedziele, poniedziałek i czwartek o godz. 7. rano; w środy i soboty o 18. Na Roraty weźmy ze sobą świece – symbol naszego oczekiwania na Pana. Zapraszamy wszystkich na te szczególne Msze św.

Trwa coroczna akcja "Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom". Dochód z rozprowadzania Świec Caritas na wigilijny stół będzie przeznaczony na pomoc dzieciom. Świece można nabyć pod chórem.

Ojciec święty Franciszek napisał list apostolski „Admirabile signum” o znaczeniu i wartości żłóbka. Zachęca w nim do przygotowywania żłóbka w domach oraz umieszczania go także w miejscach pracy, szkołach, szpitalach, więzieniach, na placach. Żłóbek jest jakby żywą Ewangelią, która wypływa z kart Pisma Świętego – napisał Ojciec św.

Adoracja Najświętszego Sakramentu od środy w godz. 16. - 18. oraz wyjątkowo dziś, po Mszy św. o godz. 11 do godz. 13.

Spotkanie z pochodzącym z Wasilkowa ks. prof. Janem Sochoniem odbędzie się w środę w Bibliotece Miejskiej w Wasilkowie o godz. 17., zachęcamy gorąco.

Zapraszamy do lektury grudniowego numeru „Dróg Miłosierdzia”, który będzie pomocą w przeżywaniu czasu Adwentu i przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia. Jest w nim wywiad z naszym nowym sąsiadem, jezuitą o. Pawłem, który podjął już posługę w nowej parafii, w Dolinie Cisów.

Dziś spotkanie klas 7. i 8. w ramach przygotowania do Bierzmowania. Początek Mszą św. o 18. 

Za tydzień spotkanie klas 3. przygotowujących się do I Komunii św. początek Mszą św. o 11.

Nasz Pan Organista już roznosi opłatki. W tym tygodniu odwiedzi: w środę ul. Zieloną i Białostocką. W piątek Białostocką, Sienkiewicza, Kupiecką. W Sobotę ul. Kościuszki, Ciemną i Dworną. Prosimy o życzliwe przyjęcie. Ofiara złożona panu organiście jest częścią jego utrzymania.

Chorych, którzy nie mogą wyjść z domu, kapłani odwiedzą z Komunią św., w sobotę 21 grudnia od godz. 9. Chorych można zgłaszać w zakrystii lub w godzinach pracy w kancelarii.

Na sobotę do przygotowania liturgii na godz. 9 zapraszamy mieszkańców ul. Dwornej od nr 1 do 22. Dziękujemy za piękne sprzątanie w ostatnią sobotę i ofiarę na żłóbek.

Polski Sylwester w Lwowie wraz ze zwiedzaniem miejsc pamięci i kultu religijnego od 30 grudnia do 1 stycznia. Informacje na końcu kościoła.