Obchodzimy dziś Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, pod hasłem: „Przemilczane cierpienie”. To okazja do szczególnej pamięci i modlitwy w intencji chrześcijan prześladowanych na całym świecie. W Sudanie Południowym głoduje 7 mln ludzi, 3,5 mln nie ma dachu nad głową, dzieci są zmuszane do działań zbrojnych. Dzisiaj swoją ofiarą do puszek możemy okazać swoją pomoc. Bóg zapłać.

Jutro przypada 101 Rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę niepodległości. W intencji Ojczyzny będziemy się modlić podczas Mszy św. o godz. 11. Zapraszamy poczty sztandarowe, przedstawicieli władz i instytucji aby modlić się w intencji naszego kraju. Pozostałe Msze św. jak w niedzielę.

Trwa Nowenna do Matki Bożej Miłosierdzia, która stanowi przygotowanie do uroczystości naszej Patronki i odpustu parafialnego. Modlimy się po każdej Mszy św. wieczornej do soboty. Uroczystości związane z Patronką naszej parafii będziemy obchodzić w przyszłą niedzielę.

Nowenna do Matki Miłosierdzia odprawiana będzie w Białostockiej Bazylice Katedralnej, ponieważ Matka Miłosierdzia jest także patronką naszej archidiecezji. Nasza parafia zaproszona jest do katedry 13 listopada na godz. 18.

Stowarzyszenie „Otwarty Dom” Pomoc Polskim Dzieciom na Wschodzie poszukuje rodzin, które przyjęłyby na Święta Bożego Narodzenia polskie dzieci z Litwy. Dzieci przyjadą do Polski 19 grudnia, a odjadą 31. Zebranie rodzin przyjmujących te dzieci odbędzie się 20 listopada o godz. 17. w siedzibie Stowarzyszenia przy ul. Hallera 8 w Białymstoku. Informacje na stronie internetowej Stowarzyszenia www.otwartydom.com.pl lub w zakrystii.

Można się wybrać na specjalne Rekolekcje dla małżeństw 23 i 24 listopada w Białymstoku. Więcej informacji na ulotkach, na końcu.

Na codzienną adorację Najświętszego Sakramentu w naszym kościele zapraszamy od godz. 16. oprócz niedzieli i poniedziałku.

Pierwsza Podlaska drużyna Harcerek „Convivera” im. św. Franciszka z Asyżu zaprasza dziewczęta klas 4-7 szkoły podstawowej. Najbliższe spotkanie 24 listopada Po Mszy o 9. i 11. Dziś przed kościołem spotkamy harcerki rozdające ulotki.

Polecamy listopadowy numer miesięcznika „Drogi Miłosierdzia”. W dużej mierze poświęcony jest on tematowi świętości, do której wszyscy jesteśmy powołani. Znajdziemy też artykuł poruszający trudny temat: "Jak rozmawiać o śmierci z dziećmi".

Dziękujemy za przygotowanie świątyni: tym, którzy ją sprzątnęli w sobotę oraz tym, którzy zgrabili liście dookoła. Zebrano ponad 50 worków liści. Serdeczne Bóg zapłać. Do przygotowania świątyni na przyszłą sobotę, na godz. 9., zapraszamy mieszkańców ul. Pogodnej i Słonecznej.

Bóg zapłać za ofiary na fundusz remontowo-budowlany parafii.Za tydzień taca na ogrzewanie świątyni.