Dziś kolejny koncert Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej im. ks. Wacława Rabczyńskiego w Wasilkowie. Wystąpi Kapela Zamkowa - Alta z wykonawcami z Warszawy i Lublina. Początek o 19. Zapraszamy.

W tym tygodniu w liturgii: 12. września – wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi, 14. września – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, 15. – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej, odpust w Świętej Wodzie.

Tegoroczna Piesza Pielgrzymka z Krzyżami do Świętej Wody odbędzie się w najbliższą sobotę. Pielgrzymka wyruszy z białostockiej Katedry o godz. 11, a zakończy się Mszą św. o godz. 15. Pielgrzymi przejdą obok naszego kościoła około godz. 14.

Polska pod Krzyżem” to wielkie wydarzenie modlitewne, które odbędzie się 14 września, w święto Podwyższenia Krzyża Świętego na lotnisku Włocławek-Kruszyn. Organizatorzy stwierdzają: Wobec bluźnierstw, profanacji sakramentów, świętych wizerunków, głośnych odejść kapłanów i wzmożonej agresji antychrześcijańskich ideologii potrzebna jest wielka modlitwa. Kościół, Polska i każdy z nas potrzebuje odnowy wiary, by „budować nasz dom na skale”, by „wrócić do pierwotnej Miłości”. Zachęcamy do wyjazdu, ale w naszym kościele w sobotę od godz. 16, podczas naszej codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu, będzie wystawiony Krzyż do adoracji. Zachęcamy do modlitwy.

Cykl katechez o Eucharystii rozpoczyna się w naszej parafii w środę mszą św. wieczorną. Wspólnota Przyjaciół Oblubieńca z Wasilkowa zaprasza wszystkich, którzy chcą głębiej i bardziej świadomie przeżywać Eucharystię; doświadczyć niezwykłego spotkania podczas Mszy Świętej - Miłości ukrzyżowanej. Przed kościołem będą rozdawane ulotki-zaproszenia.

Dziś zaczynamy Tydzień Wychowania. Módlmy się za dzieci i młodzież, rozpoczynającą nowy rok szkolny.

Pielgrzymka parlamentarzystów oraz pracowników Administracji Rządowej i Samorządowej Województwa Podlaskiego do Świętej Wody odbędzie się w niedzielę, 15 września. Początek o godz. 11.

Serdecznie zapraszamy nowych członków chóru na spotkanie w piątek o godz. 19. do sali pod plebanią.

We wrześniowym numerze "Dróg Miłosierdzia", polecamy serię artykułów nt. wychowania młodzieży w rubryce "Jak wychować i nie zwariować". Jest też List do Pani i Rycerz Niepokalanej.

Nikogo nie było do przygotowania świątyni w sobotę. Na najbliższą sobotę na godz. 9 zapraszamy mieszkańców ulic: Bociania, Bagienna, Witosa, Ogrodowa, Przytorowa.

Bóg zapłać tym, którzy pamiętają o wpłatach na parafialny fundusz remontowo-budowlany.

Dziś przed kościołem zbiórka do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II.