Dziś I niedziela miesiąca. Po Mszy o godz. 9. konferencja dla Kół Żywego Różańca, wspólny różaniec, a po godz. 11. procesja Eucharystyczna.

W poniedziałek początek roku szkolnego i katechetycznego. Msza św. w naszej parafii dla dzieci i młodzieży o godz. 8., a o godz. 18. dla dzieci Szkoły Podstawowej „Tekakwita”. Trzeba z Bogiem w sercu rozpocząć naukę, przystąpić do spowiedzi. Zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli i rodziców.

Na zakończenie obchodów 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej 1. września na placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie wybije specjalnie na tę okazję przygotowany dzwon z przesłaniem Pamięć i Przestroga. W tym samym momencie o godz. 14. odezwą się dzwony kościelne we wszystkich parafiach Polski. Jest to upamiętnienie ofiar najtragiczniejszej wojny w dziejach ludzkości i oddanie hołdu polskim żołnierzom, którzy z najwyższym poświęceniem bronili Ojczyzny.

Zapraszamy na XV jubileuszową edycję Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej im. ks. Wacława Rabczyńskiego w Wasilkowie w każdą niedzielę września o godz. 19. W koncercie inauguracyjnym pt. „Pieśń dziękczynna” w wykonaniu gdańskiego kwartetu trąbek naturalnych z kotłami historycznymi, Radosława Pachołka z Wrocławia, alt oraz podlaskiej orkiestry instrumentów historycznych.

Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Krypnie wyruszy w sobotę o godz. 7. spod naszej świątyni. Koniecznie się trzeba zapisać, żeby otrzymać znaczek i było wiadomo czy potrzebny będzie autokar powrotny. Zapisy w zakrystii.

Od poniedziałku zmienia się godzina codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu. W dni powszednie adoracja od godz. 16 do wieczornej Mszy św. tylko w sobotę od 17 z racji ślubu.

Pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca, okazja do spowiedzi i Komunii wynagradzającej. Adoracja 20 minut przed Mszą św., a w I sobotę godzinę przed Mszą, czyli o 17.

Od września zmieniają się także godziny pracy kancelarii parafialnej, która będzie czynna po południu od godz. 16.30 do 17.30, rano bez zmian, do 8.30.

Nasz Pan Organista serdecznie zaprasza nowych członków chóru na spotkanie 6 września o godz. 19. do sali pod plebanią. Chór naszej parafii ma w swoim dorobku wiele prestiżowych festiwali muzyki chóralnej m.in. festiwal „Łapskie Te Deum” czy „Carmen fidei” w Goniądzu. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą swoim śpiewem aktywnie uczestniczyć w liturgii i chwalić Boga pięknym śpiewem.

Międzynarodowy Marsz Pamięci Zesłańców Sybiru odbędzie się w Białymstoku 6 września. Początek o 10. przy Pomniku Katyńskim i przemarsz ulicami miasta do kościoła Ducha Świętego, gdzie Mszę św. odprawi Ksiądz Arcybiskup Tadeusz Wojda. Do udziału w Marszu i Mszy Świętej zapraszamy Sybiraków i ich rodziny, młodzież szkolną oraz wszystkich chętnych.

Modlitewne spotkanie pod nazwą „Polska pod Krzyżem” odbędzie się 14. września na podwłocławskim lotnisku w Kruszynie. Spotkanie rozpocznie się Mszą świętą o godz. 15. Diecezja Włocławska oraz Fundacja, która wcześniej już realizowała takie wydarzenia jak „Różaniec do granic” i „Wielka pokuta”, zapraszają do uczestnictwa w tej wielkiej modlitwie w intencji Kościoła, Ojczyzny i rodziny.

Dziękujemy za przygotowanie świątyni do liturgii niedzielnej. Na najbliższą sobotę na godz. 9. zapraszamy mieszkańców ul. Grodzieńskiej, numery 31.– 57.