W poniedziałek przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze Święte w naszym kościele o 7. i 18. W wtorek wspomnienie św. Moniki; w środę - św. Augustyna; w czwartek - męczeństwa św. Jana Chrzciciela, patrona naszej parafii.

2. września początek roku szkolnego i katechetycznego. Niech rodzice zadbają o obecność dzieci na Mszy św. tego dnia i spowiedź przed rozpoczęciem roku szkolnego. Trzeba z Bogiem w sercu rozpocząć ważny etap w życiu dzieci i młodzieży. Msza św. w naszej parafii w poniedziałek 2. września o godz. 8.

Od 2. września zmieni się godzina codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu. W tym tygodniu jeszcze adoracja po wieczornej Mszy św. do 19.30, ale od 2. września, w dni powszednie, adoracja od godz. 16. do wieczornej Mszy św.

Za tydzień Adoracja Najświętszego Sakramentu w pierwszą niedzielę i procesja po Mszy św. o 11. Konferencja dla Kół Żywego różańca po Mszy o 9.

Zapraszamy na 15. już edycję Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej im. ks. Wacława Rabczyńskiego w Wasilkowie. Zainaugurowany w 2005r. Międzynarodowy Festiwal w Wasilkowie wpisał się na stałe w kalendarz imprez kulturalnych naszego miasta i Województwa Podlaskiego, i stał się ich wizytówką. Koncerty w każdą niedzielę września o godz. 19. Na to wydarzenie warto zaprosić także znajomych. Na wszystkie koncerty wstęp wolny!

Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Krypnie wyruszy w sobotę 7. września. Zapisy w przyszłą niedzielę.

Od 2. września zmieniają się godziny pracy kancelarii parafialnej, która będzie czynna po południu od godz. 16.30 do 17.30, rano bez zmian, do 8.30.

Bóg zapłać za porządkowanie świątyni w ostatnią sobotę. Za tydzień do przygotowania świątyni do liturgii niedzielnej, na godz. 9. zapraszamy mieszkańców ul. Grodzieńskiej numery 1–30.

Bóg zapłać za wpłaty na parafialny fundusz remontowo budowlany.